• Polscy windsurferzy
   "W dalekim Omanie nasi zawodnicy będą rywalizować przede wszystkim o kwalifikację imienną do igrzysk w Rio de Janeiro" - zapowiedział przed mistrzostwami świata w windsurfingowej klasie RS:X wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.
 • Piersi
  8
  4
  Irina Romanowskaja, artystka z Petersburga, jest obdarzona nietypowym talentem… Kobieta potrafi namalować portret prezydenta Rosji, wykorzystując farby i własny biust. Malarka ma nadzieję, że jej popularność przełoży się na poprawę życia rosyjskich artystów, jej zdaniem, pozostawionych bez opieki państwa. Zobacz wideo!
 • Lauren Williams
  1
  2
  Piękne, długie i zgrabne nogi są jednym z podstawowych atrybutów kobiecej urody, a takimi z pewnością może pochwalić się ta 26-letnia Amerykanka. Nogi Lauren Williams mają aż 124,5 cm długości. Taki wynik czyni ją właścicielką najdłuższych nóg w USA i plasuje na drugim miejscu w światowym rankingu.
 • Rekord Polski spadochroniarzy
  Oficjalnie 13 sierpnia po godzinie 12 został ustanowiony nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji. Po 9 próbach stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w narodowych, biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.
 • Rekord polskich spadochroniarek
  3
  11 sierpnia rano polskie spadochroniarki ustanowiły nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY w dyscyplinie Big Way oraz pierwszy Rekord Polski Head Down. Big Way polega na zbudowaniu przez zawodników w powietrzu ogromnej formacji zarówno w lataniu klasycznym, jak i w spadaniu głową w dół, czyli Head Down.
 • Felix Baumgartner
  1
  Czy drift może być zwykły? Na pewno nie w wykonaniu Kuby Przygońskiego, człowieka, który ustanowił Toyotą GT86 rekord Guennessa, driftując z prędkością 217,97 km/h. Jednak wyczyn Kuby i Felixa Baumgartnera przechodzi wszelkie wyobrażenia. Felix, skydiver i BASE jumper, jako pierwszy człowiek na świecie przekroczył prędkość dźwięku w locie swobodnym — dla niego nie ma rzeczy niemożliwych.
 • Kitesurfing
  Polskie wybrzeże uważane jest przez miłośników sportów wodnych za jedno z najlepszych miejsc do nauki i uprawiania kitesurfingu. Entuzjaści tego sportu szczególnie upodobali sobie Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Te miejsca spełniają wszystkie warunki: jest duża, ale niezbyt głęboka przestrzeń, odpowiednia siła wiatru wynosząca od 15 do 40 km/h, piaszczyste dno i niski stopień zasolenia wody.
 • Wakeboarding
  1
  Z sezonu na sezon wakeboarding zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Amatorów tej dyscypliny, która jest uważana za letnią wersję snowboardu, wciąż przybywa, a co za tym idzie – specjalne wakeparki powstają już nie tylko w nadmorskich kurortach, lecz także na obrzeżach dużych miast. W samej Warszawie jest ich dziesięć.
 • Mistrzowie drugiego planu plażują
  Pojawiają się nieoczekiwanie, dodając wakacyjnym wspomnieniom odrobiny humoru... Mistrzowie drugiego planu docierają do wszystkich wakacyjnych kurortów, by w zabawny sposób, wypełniać tło fotografii urlopowiczów... Zobacz zdjęcia!
 • Sporty ekstremalne
  Wytrzymałość fizyczna, odporność na stres i zamiłowanie do wysokiego poziomu adrenaliny – to cechy wyróżniające entuzjastów sportów ekstremalnych. Zanim jednak zdecydujesz się na wspinaczkę, nurkowanie czy kolarstwo górskie, wykonaj podstawowe badania. Dzięki nim ocenisz przygotowanie swojego organizmu i wybierzesz odpowiedni dla siebie sport.
 • kitesurfing
  Choć kitesurfing to sport ekstremalny i można sobie pozwolić na wiele, to przynajmniej na początku trzeba się zdać na doświadczenie i rady fachowców. Pod okiem trenera podstawy można opanować w kilkanaście godzin. Przy wyborze szkółki kitesurfingowej warto jednak zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje, przy jakim akwenie działa i czy instruktorzy są odpowiednio wykwalifikowani.
 • Reb Bull Barnstorming
  Paul Bonhomme i Steve Jones latają razem od 17 lat. Piloci biorą udział w pokazach w ramach grupy Red Bull Matadors. Do akrobacji wykorzystują najczęściej samoloty Xtreme Air XA41. Oto co pokazali podczas imprezy Reb Bull Barnstorming!
 • kościół

  Część nauczycieli nie chce chodzić z uczniami na rekolekcje do kościoła. Dyrektorzy szkół nie wiedzą, co robić

 • Polska autostrada

  Siedzą na zderzaku, migają długimi... Co się dzieje na lewym pasie autostrad i ekspresówek?

 • Ahed Tamimi

  Minister edukacji Izraela chciał dla niej dożywocia za spoliczkowanie żołnierza. Zapadł wyrok ws. palestyńskiej nastolatki

Zobacz więcej