• SR-72
  11
  2
  Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja od lat kładą szczególny nacisk na rozwój wojskowych technologii. Amerykańskim Siłom Powietrznym mają ją zapewnić nowe rakiety i samoloty rozwijające prędkości hipersoniczne. Jednym z nich ma być supernowoczesny SR-72.
 • F-18 Hornet
  1
  W rankingu najdroższych samolotów świata znalazły się nie tylko nowoczesne myśliwce, ale i samoloty transportowe oraz (dominujące w zestawieniu)... bombowce. Budżet polskiej armii na 2014 rok to jedynie 4-krotność wartości B-2 Spirit… Oto lista najdroższych statków powietrznych świata!
 • Abrams M1
  9
  2
  Zdaniem niektórych ekspertów w czasach, w których coraz większe znaczenie mają pojazdy bezzałogowe, czołgi powinny odejść do lamusa. Wbrew tym opiniom, to właśnie wojska pancerne odgrywały istotną rolę w konfliktach w Iraku czy na Ukrainie. Oto ile kosztują czołgi podstawowe.
 • Flaga Polski
  1
  Wywieszona polska flaga zawsze musi być czysta, wyprasowana i zadbana. Nigdy nie powinna dotykać podłoża, nie można na niej umieszczać napisów, rysunków czy znaków – przy okazji Dnia Flagi, mówi PAP Kamila Lutek z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.
 • karabinek MSBS
  3 maja na uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie żołnierze kompanii reprezentacyjnej po raz pierwszy wystąpią publicznie z nową bronią polskiej produkcji – karabinkiem MSBS-5,56.
 • kamizelka kuloodporna
  Lekkie, wielofunkcyjne i indywidualnie dopasowane do użytkownika (dzięki trójwymiarowemu skanowaniu jego sylwetki) kamizelki kuloodpore i nożoodporne testowane są obecnie przez policjantów w Szczytnie. "To kamizelki na miarę XXI wieku" – przekonuje Grażyna Grabowska z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa Moratex w Łodzi.
 • X-2
  Japońscy inżynierowie zbliżają się do końca prac nad nowym myśliwcem stealth X-2. Demonstrator technologii wykonał pierwszy, 23-minutowy lot. Pilot doświadczalny określił oblot jako nadzwyczaj stateczny. Zobacz zdjęcia!
 • Polski wiatrakowiec T6
  1
  Zaskakuje wyglądem i funkcjonalnością, a eksperci twierdzą, że wyznacza nowe trendy w budowie wiatrakowców… Polski T6 wyprodukowany przez Aviation Artur Trendak zabierze na pokład pilota i 5 pasażerów! Zobacz zdjęcia!
 • Pistolet VIS
  1
  1
  Pistolety VIS wz. 35 produkowane były w Fabryce Broni w Radomiu i służyły jako broń osobista oficerom i podoficerom Wojska Polskiego. Całkiem nowe egzemplarze będzie można nabyć już niebawem na internetowej aukcji!
 • PAK DA
  30
  Bombowiec nowej generacji PAK DA miał być rosyjską dumą narodową. Jego wejście do służby planowano na rok 2017, jednak już teraz termin ten przesunięto na lata 2025-2030. Oto jak maszyna prezentuje się na opublikowanej niedawno wizualizacji.
 • Niszczyciel typu Zumwalt
  4
  1
  Jego budowa trwała prawie 7 lat i pochłonęła ponad 4 miliardy dolarów… Największy w historii amerykański niszczyciel USS „Zumwalt” jest od kilku miesięcy testowany ma morzu, a wykorzystana w nim nowa generacja systemu stealth sprawuje się na tyle dobrze, że okręt jest niewykrywalny nawet dla własnej armii…
 • PZL-230F Skorpion (makieta)
  59
  9
  Miał być jednym z najnowocześniejszych samolotów szturmowych na świecie. Nowoczesna awionika, wykorzystanie technologii stealth, a do tego duża zwrotność i przenoszenie ciężkiego uzbrojenia. Supersamolot nie został jednak wprowadzony do seryjnej produkcji... Oto polski myśliwiec PZL-230 Skorpion!
 • Antoni Macierewicz na placu Piłsudskiego w Warszawie

  "Minister Macierewicz przeprowadził szeroką wymianę kadr zastępując oficerów dobranych przez PO..."

 • Stanisław Biernat i Andrzej Rzepliński

  wPolityce.pl: Powołania Rzeplińskiego i Biernata na prezesów TK dokonano z naruszeniem prawa

 • Lekcja religii

  Nie taka szkoła katolicka, jak ją PiS maluje? Reforma edukacji kontra organizacje religijne

Zobacz więcej