• Trzechsetna kabina śmigłowca Black Hawk
  5
  2
  W Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu wyprodukowano trzechsetną kabinę śmigłowca Black Hawk, składającą się z około trzech tys. odrębnych elementów. Część gotowych kabin jest scalana ze śmigłowcami S-70i Black Hawk produkowanymi w PZL Mielec, pozostałe trafiają do zakładów Sikorsky Aircraft w Stanach Zjednoczonych.
 • AC-130
  10
  1
  Samolot Gunship AC-130 to, według businessinsider.com, jedna z najbardziej skutecznych broni w arsenale armii Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że sam pomysł uzbrojenia samolotu w działa dużego kalibru jest tak stary jak lotnictwo. Zobacz galerię!
 • Śnieżnik
  Żołnierze z Ustki zamienili ćwiczenia na poligonie na walkę z wirtualnym przeciwnikiem. Do usteckiego Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej trafił „Śnieżnik”, jeden z najnowszych symulatorów strzeleckich w Polsce.
 • Blitzer
  20
  5
  Railgun, Blitzer, Golden-eye… "Broń elektromagnetyczna" niejedno ma imię, ale bez względu na to, którego z nich użyjemy, odwołamy się do technologii jutra. Listę ich zastosowań otwierają urządzenia sterujące myślami, a kończą (znacznie bardziej realne) okrętowe działa.
 • Dron
  1
  Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł, który będzie wspierać innowacyjne rozwiązania w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). "Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • Dron
  1
  Korzysta z nich coraz więcej osób, a niektórzy twierdzą nawet, że drony już za kilka lat będą tak popularne jak smartfony. Już teraz są wymarzonym prezentem komunijnym dla dzieci. Mimo rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiemy. Docierają do nas jedynie obiegowe opinie, które nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Oto zestaw najczęstszych mitów o dronach.
 • F-35 - najdroższy myśliwiec USA
  69
  7
  Różnica potencjałów militarnych NATO i Rosji wynika z różnicy w wydatkach na wojsko. Liczby mówią same za siebie. 28 państw Paktu Północnoatlantyckiego przeznaczyło na te cel w ubiegłym roku prawie 15 razy więcej pieniędzy niż Rosja.
 • Leopard 2A5
  43
  2
  Jednym z najmocniejszych punktów uzbrojenia polskiej armii są nowoczesne, pozyskane z Niemiec, czołgi Leopardy 2A5. Przewyższają one rosyjskie T-90 właściwie pod każdym względem. Charakteryzuje je dobra mobilność na polu walki, skuteczne prowadzenie ognia w ruchu, dobra ochrona załogi, modułowa konstrukcja.
 • SR-72
  11
  2
  Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja od lat kładą szczególny nacisk na rozwój wojskowych technologii. Amerykańskim Siłom Powietrznym mają ją zapewnić nowe rakiety i samoloty rozwijające prędkości hipersoniczne. Jednym z nich ma być supernowoczesny SR-72.
 • F-18 Hornet
  1
  W rankingu najdroższych samolotów świata znalazły się nie tylko nowoczesne myśliwce, ale i samoloty transportowe oraz (dominujące w zestawieniu)... bombowce. Budżet polskiej armii na 2014 rok to jedynie 4-krotność wartości B-2 Spirit… Oto lista najdroższych statków powietrznych świata!
 • Abrams M1
  9
  2
  Zdaniem niektórych ekspertów w czasach, w których coraz większe znaczenie mają pojazdy bezzałogowe, czołgi powinny odejść do lamusa. Wbrew tym opiniom, to właśnie wojska pancerne odgrywały istotną rolę w konfliktach w Iraku czy na Ukrainie. Oto ile kosztują czołgi podstawowe.
 • Flaga Polski
  1
  Wywieszona polska flaga zawsze musi być czysta, wyprasowana i zadbana. Nigdy nie powinna dotykać podłoża, nie można na niej umieszczać napisów, rysunków czy znaków – przy okazji Dnia Flagi, mówi PAP Kamila Lutek z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.
 • Gertruda Jakubczyk-Furman

  Jaki: Gdyby akt notarialny złożyła pszczółka Maja, to by pan go przyjął? Mrygoń: Gdyby miała prawdziwe dokumenty, to tak

 • Komisja śledcza ds. Amber Gold

  Raport komisji ds. Amber Gold może słono kosztować Skarb Państwa. Poseł PiS: Mamy problem

 • Młoda muzułmanka

  Incydent w Lublinie. Mężczyzna napluł młodej muzułmance w twarz, policjanci zareagowali śmiechem

Zobacz więcej