• Blitzer
  20
  5
  Railgun, Blitzer, Golden-eye… "Broń elektromagnetyczna" niejedno ma imię, ale bez względu na to, którego z nich użyjemy, odwołamy się do technologii jutra. Listę ich zastosowań otwierają urządzenia sterujące myślami, a kończą (znacznie bardziej realne) okrętowe działa.
 • Dron
  1
  Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł, który będzie wspierać innowacyjne rozwiązania w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). "Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 • Dron
  1
  Korzysta z nich coraz więcej osób, a niektórzy twierdzą nawet, że drony już za kilka lat będą tak popularne jak smartfony. Już teraz są wymarzonym prezentem komunijnym dla dzieci. Mimo rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiemy. Docierają do nas jedynie obiegowe opinie, które nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Oto zestaw najczęstszych mitów o dronach.
 • F-35 - najdroższy myśliwiec USA
  69
  6
  Różnica potencjałów militarnych NATO i Rosji wynika z różnicy w wydatkach na wojsko. Liczby mówią same za siebie. 28 państw Paktu Północnoatlantyckiego przeznaczyło na te cel w ubiegłym roku prawie 15 razy więcej pieniędzy niż Rosja.
 • Leopard 2A5
  43
  2
  Jednym z najmocniejszych punktów uzbrojenia polskiej armii są nowoczesne, pozyskane z Niemiec, czołgi Leopardy 2A5. Przewyższają one rosyjskie T-90 właściwie pod każdym względem. Charakteryzuje je dobra mobilność na polu walki, skuteczne prowadzenie ognia w ruchu, dobra ochrona załogi, modułowa konstrukcja.
 • SR-72
  11
  3
  Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja od lat kładą szczególny nacisk na rozwój wojskowych technologii. Amerykańskim Siłom Powietrznym mają ją zapewnić nowe rakiety i samoloty rozwijające prędkości hipersoniczne. Jednym z nich ma być supernowoczesny SR-72.
 • F-18 Hornet
  1
  W rankingu najdroższych samolotów świata znalazły się nie tylko nowoczesne myśliwce, ale i samoloty transportowe oraz (dominujące w zestawieniu)... bombowce. Budżet polskiej armii na 2014 rok to jedynie 4-krotność wartości B-2 Spirit… Oto lista najdroższych statków powietrznych świata!
 • Abrams M1
  9
  4
  Zdaniem niektórych ekspertów w czasach, w których coraz większe znaczenie mają pojazdy bezzałogowe, czołgi powinny odejść do lamusa. Wbrew tym opiniom, to właśnie wojska pancerne odgrywały istotną rolę w konfliktach w Iraku czy na Ukrainie. Oto ile kosztują czołgi podstawowe.
 • Flaga Polski
  1
  Wywieszona polska flaga zawsze musi być czysta, wyprasowana i zadbana. Nigdy nie powinna dotykać podłoża, nie można na niej umieszczać napisów, rysunków czy znaków – przy okazji Dnia Flagi, mówi PAP Kamila Lutek z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.
 • karabinek MSBS
  3 maja na uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie żołnierze kompanii reprezentacyjnej po raz pierwszy wystąpią publicznie z nową bronią polskiej produkcji – karabinkiem MSBS-5,56.
 • kamizelka kuloodporna
  Lekkie, wielofunkcyjne i indywidualnie dopasowane do użytkownika (dzięki trójwymiarowemu skanowaniu jego sylwetki) kamizelki kuloodpore i nożoodporne testowane są obecnie przez policjantów w Szczytnie. "To kamizelki na miarę XXI wieku" – przekonuje Grażyna Grabowska z Instytutu Technologii Bezpieczeństwa Moratex w Łodzi.
 • X-2
  Japońscy inżynierowie zbliżają się do końca prac nad nowym myśliwcem stealth X-2. Demonstrator technologii wykonał pierwszy, 23-minutowy lot. Pilot doświadczalny określił oblot jako nadzwyczaj stateczny. Zobacz zdjęcia!
 • Witold Waszczykowski

  Szef MSZ: Słowa Macrona naruszają standardy europejskie i zasady przyjaźni z Polską

 • Beata Szydło

  NSA oddalił skargę na Beatę Szydło w związku z odmową publikacji wyroku TK z 9 marca 2016 r.

 • Franciszek

  Franciszek do Akcji Katolickiej: Nie bądźcie bardziej papiescy od papieża

Zobacz więcej