• F-16 SoloTurk z Sił Powietrznych Turcji
  Na poznańskim lotnisku Ławica odbywają się pokazy lotnicze Aerofestival 2016. Podczas imprezy fani lotnictwa będą mieli okazję obejrzeć m.in. popisy słynnej Grupy Akrobacyjnej Żelazny, oraz mrożące krew w żyłach powietrzne ewolucje na F-16. Zobacz zdjęcia!
 • PZL-Świdnik
  1
  Jeśli przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla polskiej armii zostałby powtórzony, PZL-Świdnik ponownie zaoferuje AW149 - mówi prezes i dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Krzysztof Krystowski. Jak podkreśla, przyznanie kontraktu tej firmie dałoby 5800 nowych miejsc pracy w regionie.
 • Hiszpania (MQ-9 Reaper)
  11
  3
  Posiadaniem armii może pochwalić się prawie każdy kraj na świecie, ale nie każdy wykorzystuje takie technologie... Serwis Insider Monkey opublikował ranking 11 najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepiej wyposażonych sił zbrojnych świata.
 • Targi Air Fair 2016
  1
  Na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy trwają Targi Air Fair 2016. Głównym celem dwudniowej wystawy jest konsolidacja środowiska lotniczego, zarówno wojskowego jak i cywilnego. W trakcie targów został podpisany list intencyjny o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej z amerykańskim Boeingiem.
 • Rozładunek sprzętu bojowego i transportowego
  Hiszpanie przerzucą do Polski ok. 500 sztuk sprzętu bojowego i transportowego. Następnie zostanie on przetransportowany do Żagania. Wszystko to w ramach ćwiczenia NATO "Brilliant Jump 2016", czyli testu przerzucenia do Polski tzw. "szpicy". W ćwiczeniach weźmie udział ok. 1000 żołnierzy NATO, m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski.
 • CROTALE (MOBILE SAM SYSTEM)
  3
  1
  Francuzi produkują pojazdy wojskowe, broń palną, okręty, samoloty. Nic więc dziwnego, że są jedynym państwem w Europie praktycznie całkowicie niezależnym od dostaw broni z innych krajów. Oto 10 najpotężniejszych broni, którymi dysponuje armia Francji!
 • BAE Taranis
  1
  Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania włączy się w ataki na pozycje ISIS w Syrii. Jedna z najpotężniejszych armii świata ma do dyspozycji cały wachlarz skutecznych środków, a większość z nich to konstrukcje rodzimej produkcji. Oto najpotężniejsza broń Wielkiej Brytanii!
 • Panzerkampfwagen VIII Maus
  3
  Wyobraźnia naukowców często płata figle, a nawet najbardziej śmiałe i zachwycające koncepcje, w rzeczywistości okazują się nieprzydatnym, kosztownym "gadżetem". Oto 5 projektów broni, które (niestety) doczekały się realizacji. Zobacz zdjęcia!
 • transport amerykańskiego sprzętu wojskowego
  1
  Pierwszy transport amerykańskiego sprzętu wojskowego, na ćwiczenia Anakonda 16, rozładowywano w szczecińskim porcie. Samochodowiec Independence II przetransportował do szczecińskiego portu amerykański sprzęt wojskowych logistyków. To część kontyngentu transportowanego do Polski na ćwiczenia Anakonda 16. Na morzu, lądzie i w powietrzu ćwiczyć będzie ponad 30 tysięcy żołnierzy państw NATO.
 • Trzechsetna kabina śmigłowca Black Hawk
  5
  2
  W Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu wyprodukowano trzechsetną kabinę śmigłowca Black Hawk, składającą się z około trzech tys. odrębnych elementów. Część gotowych kabin jest scalana ze śmigłowcami S-70i Black Hawk produkowanymi w PZL Mielec, pozostałe trafiają do zakładów Sikorsky Aircraft w Stanach Zjednoczonych.
 • AC-130
  10
  1
  Samolot Gunship AC-130 to, według businessinsider.com, jedna z najbardziej skutecznych broni w arsenale armii Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że sam pomysł uzbrojenia samolotu w działa dużego kalibru jest tak stary jak lotnictwo. Zobacz galerię!
 • Śnieżnik
  Żołnierze z Ustki zamienili ćwiczenia na poligonie na walkę z wirtualnym przeciwnikiem. Do usteckiego Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej trafił „Śnieżnik”, jeden z najnowszych symulatorów strzeleckich w Polsce.
 • List

  "PiS będzie się starał pomniejszyć mój protest". Mężczyzna, który podpalił się pod PKiN zostawił jeszcze jeden list

 • Zofia Bartoszewska

  "Zmarła rano, w domu". Nie żyje wdowa po Władysławie Bartoszewskim

 • Spotkanie prezydenta z prezesem PiS

  "Dlaczego temu pisu nie spada?". Pragmatyzm to nasza religia [OPINIA]

Zobacz więcej