Jegostrona.plMilitaria

Środa, 1 października 2014

Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

Pogoda: Polska Dziś

temp. 13°C

Tysiąc nowych czołgów dla Polski. MON kupi te maszyny

2012-08-07 10:20 | Aktualizacja: 08:53
 Wóz wsparcia ogniowego - Anders

Wóz wsparcia ogniowego - Anders / YouTube)

Polskie Ministerstwo Obrony planuje powiększyć arsenał Sił Zbrojnych o co najmniej 1000 nowych czołgów. Nowym nabytkiem wojska zostaną maszyny bojowe na bazie platformy gąsienicowej lekkiego sprzętu opancerzonego Anders.



Platforma Anders jest dziełem firmy Bumar Group. Prace nad lekkim czołgiem powstałym na bazie platformy trwały od 2008 roku. Pierwszy egzemplarz zaprezentowano dwa lata później.

   

   

Ministerstwo Obrony nie informuje, jakie dokładnie wersje sprzętu opancerzonego zostaną przyjęte do uzbrojenia. Wiadomo tylko, że będzie ich kilka. W najbliższym czasie resort wojskowy zamierza zawrzeć kontrakt na projektowanie i produkcję Anders – poinformował polish.ruvr.ru.

Przewiduje się, że pierwsze egzemplarze zakupionych maszyn bojowych trafią do wojska na przestrzeni najbliższych dwóch lat.





Źródło: polish.ruvr.ru
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 48
  • ~andre2013-03-05 19:38

    Polscy pancerniacy nie wsiądą do andersa
    http://www.rp.pl/artykul/940537.html

  • ~wendi2013-01-29 22:30

    Czemu takie tumany które sie wypowiadają na tym forom i nie mają pojęcia o uzrojeniu w ogóle sie wypowiadają na ten temat.zal,że żyje tak w prymitywnym kraju...

  • ~TJ72012-10-30 13:01

    a jakby na nim zamontować izraelski trophy(albo podobnyrosyjski/ukraiński) to ten śmigłowiec do zwalczania czołgów miałby problem... nie? panie "fachowiec"...
    Największym zagrożeniem dla technicznej modernizacji Sił Zbrojnych
    jest brak zagrożenia militarnego bezpieczeństwa państwa czyli np. te kilkadziesiąt f-16 nie da rady kilku tysiącom MIg29 Rosji no to je skasujmy, itd. A w ogóle to po co komu armia? Wojny nie będzie a jak będzie to i tak nas czapkami nakryją i już. A pan generał najpewniej chciałby Abramsy bo GeneralDynamisc ma na pewno duży fundusz promocyjny... Przykre, że pomimo wszystko (jeszcze) jesteśmy w stanie względnie sami stworzyć stosunkowo nowoczesny system, a decydenci zamiast go wspierać marudzą

  • ~XXL2012-09-26 19:55

    Bumaru z Gliwic nie uratuje kontrakt nawet na 5000 Andersów,tam nie ma gospodarza.Oni zjadają swój ogon.

  • ~Bart2012-09-12 17:19

    A, jeszcze do tych, co piszą, iż Anders będzie dobry do pacyfikowania ludności Polski... Otóż nie: do tego nasi umiłowani przywódcy kupili Rosomaki - kołowe transportery opancerzone właśnie do tego służą, tj. do misji pacyfikacyjnych, w miastach, konfliktów asymetrycznych - i do tego świetnie się nadają, co udowadniają w Afganistanie. Gąsienicowe bojowe transportery opancerzone służą do wsparcia czołgów - czyli właśnie do walki z inną, regularną armią. Dotychczas mieliśmy BWP-1, ale on już dożywa swoich dni. Ergo: decyzja o kupnie Andersa to jedna z niewielu rozsądnych poczynań MONu.

  • ~Bart2012-09-12 17:10

    Do wszystkich, co to piszą, że czołgi znikają ze współczesnego pola walki: powiedzcie to USA, Izraelowi, Niemcom i innym krajom, które ładują dużą forsę w czołgi CIĘŻKIE. To raz. A dwa: my się wcale nie dozbroimy w 1000 nowych wozów pancernych, tylko wymienimy ponad tysiąc pięćset starych radzieckich T-72 i BWP-1 na Andersa (o ile, rzecz jasna, projekt wypali, w co zresztą wątpię). Zrozumieli?

  • ~hra472012-08-12 09:43

    Pomijajac przydatnosc tego "czolgu", to nazwa glupia. Anders byl kawalerzysta, a na dodatek niezbyt dobrym dowodca. Zostal mianowany na dowodce II korpusu gdyz sowieci wymordowali wszystkich lepszych od niego w Katyniu. Taka nazwa czolgu dowodzi brak pojecia chlopkow z Bumaru o marketingu. Nazwa BUMAR jest jeszcze glupsza bo jest w niej wyraz "bum" co po angielsku oznacza tylek albo wloczege. Zarzad Bumaru to jednak kolesie rzadzacej kliki, wiec nie mozna sie po nich zbyt wiele spodziewac.

  • ~darcys442012-08-08 11:33

    Jeden z generałów wyraził się już pół roku temu że ten projekt jest wojsku niepotrzebny. Niestety, bierze się to co jesteśmy w stanie wyprodukować a nie to co jest wojsku potrzebne. Jestem za polską produkcją całym sercem ale nie chcę czytać przez następne 50 lat w podręcznikach historii dlaczego przegraliśmy kolejną wojnę - nie mówiąc o tym, że przegrywamy kolejny pokój prze taką sitwę rządową jaką mamy ...

  • ~A.Szechter&J.Paliidiot2012-08-07 22:07

    Drzazga-101 ty to taki mądry jesteś że nie wiem .
    Ja cię podziwiam no jestem twoim fanem.
    Powinieneś startować na jakiegoś prezydenta Ewropy albo cuś .
    Normalnie będę na ciebe głosowała.
    Jesteś o tyle mądrzejszy od tego debila totalnego wiesia-13
    że nie zjadasz własnego g...a.
    a to już dużo.

  • ~US man2012-08-07 16:40

    Jeden helikopter do zwalczania czołgów z głowicą ITi załatwi w kilkadziesiąt minut kilkanaście człgów ...