Polska kupi trzy nowoczesne okręty podwodne

| Aktualizacja:
X

Być może już w 2017 roku Marynarka Wojenna otrzyma pierwszy z trzech nowoczesnych okrętów podwodnych. W najbliższych tygodniach MON ma rozpocząć rozmowy z producentami.

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zakup trzech nowoczesnych okrętów podwodnych. Początkowo spekulowano, że pierwszy z okrętów wejdzie do służby w 2020 roku, są jednak szanse na odebranie pierwszej jednostki do 2017 roku.

Nowe okręty podwodne zastąpią zakupione dziesięć lat temu jednostki typu Kobben. Koszt jednego okrętu szacuje się na 1,5 mld zł.

Zależy nam na jak największym zaangażowaniu firm polskich w proces produkcji i wyposażania okrętów, czyli na jak największej „polonizacji” nowych jednostek. Chodzi tu również o serwisowanie i możliwość produkcji części zamiennych – cytuje wypowiedź Jacka Sońta, rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej, portal polska-zbrojna.pl.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Polska Zbrojna
    Powered by ContentStream
    • ~jazu
      2012-10-10 12:42
      a co bedzie gdy angela spusci wode z baltyku?
    • ~zxc
      2012-10-10 11:59
      A na co nam te okrety ??? , jak wielki brat ze wschodu nam przywali to 15 minut i bedzie po calej naszej flocie.
    • ~wdzięcznynaród
      2012-10-10 12:46
      Proponuję nazwy dla tych okrętów: "Kaszalot", "Bul-Bul" i "Żyrandol".
      Oczywiście matka chrzestna jest tylko jedna.
    • ~POmylony
      2012-10-10 12:55
      @~zxc2012-10-10 11:59
      One będą pilnować rury z gazem w Bałtyku żeby nic nie zakłóciło prężnie rozwijającej się współpracy i przyjaźni niemiecko-radzieckiej. Koszty tego wszystkiego bohatersko weźmie na siebie POlska w imię niepsucia dobrych stosunków z sąsiadami. Za ten wspaniały gest nasz pan premier zostanie uroczyście poklepany po plecach. Najpierw w Berlinie, a następnie w Moskwie. A potem pójdzie haratnąć w gałę.
    • ~bhu
      2012-10-10 13:24
      Poco nam to chyba aby paru leśnych dziadków miało zabawki
    • ~Grzegorz
      2012-10-10 13:13
      ~zxc2012-10-10 11:59
      Wielki Brat ze wschodu pogubił zęby w Afganistanie w 1989.
      A ode mnie rada jest taka nie zajmuj się zagadnieniami na których się nie znasz.
      Znalazł się domorosły generał co Sztukę Wojenną pisze od nowa.
      Napoleon pobił wszystkie armie regularne oprócz jednej powstańców w Hiszpanii. Teraz Ameryka gubi zęby z powstańcami afgańskimi. Powstańcy warszawscy mogli tylko pomarzyć o takim uzbrojeniu jakie miało wojsko polskie we wrześniu 39. a mimo to biło się 63 dni a nie 14 jak tamto. Mam Ci podawać dalsze przykłady, czy ci już wystarczy.
    • ~aasc
      2012-10-10 11:57
      Ale głupota,po co nam te okręty???i tak przy przetargu jakiś złodziej na tym zarobi a my będziemy to spłacać
    • ~fev