Jegostrona.plMilitaria

Środa, 3 września 2014

Imieniny: Izabeli, Szymona, Erazmy

Pogoda: Polska Dziś

temp. 14°C

Polska kupi trzy nowoczesne okręty podwodne

2012-10-10 09:05 | Aktualizacja: 09:07
 Okręt podwodny

Okręt podwodny / Shutterstock)

Być może już w 2017 roku Marynarka Wojenna otrzyma pierwszy z trzech nowoczesnych okrętów podwodnych. W najbliższych tygodniach MON ma rozpocząć rozmowy z producentami.



Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zakup trzech nowoczesnych okrętów podwodnych. Początkowo spekulowano, że pierwszy z okrętów wejdzie do służby w 2020 roku, są jednak szanse na odebranie pierwszej jednostki do 2017 roku.

Nowe okręty podwodne zastąpią zakupione dziesięć lat temu jednostki typu Kobben. Koszt jednego okrętu szacuje się na 1,5 mld zł.

Zależy nam na jak największym zaangażowaniu firm polskich w proces produkcji i wyposażania okrętów, czyli na jak największej „polonizacji” nowych jednostek. Chodzi tu również o serwisowanie i możliwość produkcji części zamiennych – cytuje wypowiedź Jacka Sońta, rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej, portal polska-zbrojna.pl.





Źródło: Polska Zbrojna
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 27
  • ~pytający2012-11-23 09:08

    Dlaczego w ilustracji do artykułu jest ultra-nienowoczesny okręt podwodny z drugiej wojny światowej? Czy to podświadomy wyraz nowoczesności produktu?

  • ~wnuczek2012-10-10 18:37

    To Niemcy się obłowią. Grekom wciskali do końca swoje okręty, czołgi i inny złom aż kraik zbankrutowal. Teraz POlska!

  • ~koledzy z boiska2012-10-10 17:05

    kupi polowe okretu za cene trzech tak jak zawsze

  • ~MAM PYTANIE2012-10-10 16:36

    DLACZEGO NASZ RZAD MYSLI DOOOPA A NIE GLOWA? BO TAM GDZIE GLOWA MA DOOOPE.

  • ~dey 0012012-10-10 16:22

    Teraz to pewnie Zawojują świat cały.

  • ~zxc2012-10-10 16:17

    @GRZEGORZ 2012.10.10 14;26 mysl realistycznie chlopie Polska jest w strefie buforowej wschod-zachod w razie czego oberwiemy, a bać sie niema czego damy nogi w zapas i na zachod jak nasza wladza w 1939 roku

  • ~JOZEF BAK2012-10-10 16:07

    chory rzad przebadac caly rzad

  • ~Lulu2012-10-10 16:05

    Z kim wg naszej doktryny wojennej miały by walczyć te łodzie podwodne? Przecież to jakiś absurd kompletny! Z Rosjanami? "Kudy kundlu do charta" jak mawiał Litwiniec

  • ~Pingo2012-10-10 15:09

    @zxc
    Nie będzie tak źle.
    Wszystkim uda się dotrzeć do Szwecji gdzie zostaną internowane.
    Szlaki przetarte przez ORP Żbik, ORP Wilk i ORP Sęp.
    A w miedzyczasie można nimi się trochę pobawić.
    Kolegów z podwórka, za PRLu, wzieli na 3 lata na łodzie podwodne. A tam strach się bać. Ja uciekłem na studia.

  • ~Ingo2012-10-10 15:04

    Pewnie ich nie zobaczymy na oczy bo przecież są to okręty podwodne.