Jaki okręt podwodny dla Polski? W grze są Niemcy, Francuzi i Szwedzi. MON dokona wyboru w styczniu

| Aktualizacja:

Decyzja o wyborze strategicznego partnera w programie okrętów podwodnych Orka zostanie podjęta w styczniu – zapowiedziała w piątek rzeczniczka MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz. Resort nadal rozpatruje trzy propozycje – niemiecką, francuska i szwedzką.

wróć do artykułu
  • ~#
    (2017-12-30 13:04)
    Niemieckie stoją w niekończących się remontach — przykład floty Izraela — albo się topią, jak w Argentynie. Francuskie za drogie w użytkowaniu i do serwisu daleko. Szwecja blisko i bardziej zainteresowana współpracą przy przeciwdziałaniu podwodnemu piractwu Rosji na Bałtyku.
  • ~Porto
    (2017-12-30 12:26)
    Francuskie i niemieckie odpadaja. Szwedzkie A26_!
  • ~szwejk
    (2017-12-30 13:04)
    Bałtyk jest płytki. Jest kilka głębi ale trzymanie tam uwięzionej floty podwodnej jest absurdem. Oni mają satelity szpiegowskie i zawsze będą dobrze widzieć okręty podwodne rejestrować gdzie popłynęły , i móc je zatopić. Kupowanie okrętów francuskich czy niemieckich przystosowanych do ukrywania się na głębokościach oceanicznych jest bez sensu. Być może Szwecja która ma osiągnięcia w kamuflażu wymyśliła coś , że ich okręty na dnie Bałtyku będą niewidoczne. Ale z oceną trzeba poczekać kilka lat. W międzyczasie trzeba budować korwety typu Slązak i większe uniwersalne fregaty rakietowe. Nie róbmy powtórki z karakali !
  • ~Ja(bis)
    (2017-12-30 12:12)
    Francja jak da dobrą ofertę i przestanie się wygłuPOwać z arbitrażem gosPOdarczym, to możee i dostanie zlecenie!!! Oferta naprawdę musi być dobra, bo PIS i Pan Prezydent nie bierą wziatku bo reprezentują interes Polaków w odróznieniu od PO=lactwa!!!
  • ~z krzyza
    (2017-12-30 12:21)
    najlepszy bylby katolicki - watykanski!
  • ~Stocznia Radomska
    (2017-12-30 12:03)
    San Escobar ma najlepsze okrety podwodne do sprzedania, a ja juz mam patronow dla tych orlow - imiona braci orlow, mamy tatka (nie dyr. !!)
  • ~Oficer WP
    (2017-12-30 12:16)
    Obronność polski wzrosnie o 100% po usunieciu szalonefo antka
  • ~Okret
    (2017-12-30 12:26)
    Kolumbia robi dobre i tanie okrety podwodne. Smigaja codziennie do USA i nikt ich nie wykrywa. Czasem w dzungli jakas fabryke zniszcza ale to nic.
  • ~sanczez
    (2017-12-30 12:51)
    Niemcy? FUJ! Szwedzi? FUJ!! Francuzi? FUJ!!! Nie dałoby się jakoś... - no, zamówić czegoś na Węgrzech? Albo w San Escobar??
  • ~zielony kielce
    (2017-12-30 14:28)
    niestety ale prawda jest taka, ze za komuny pracowal caly przemyslowy Slask, caly przemysl metalowy, huty,cementownie,elektrocieplownie -wszysto oparte na polskim czystym weglu, a smogu nie bylo -dzisiaj gdy zliwkidowano 90% przemyslu ciezkiego konfrontowani jestesmy z nienaturalnym smogiem, tornadami, nieznanymi wczesniej powodziami. A wiec skad te zjawiska ? kiedys nawet Szczyrk w Beskidach to bylo uzdrowisko - wszystko zawalio sie gdy zaczelismy sie poddawac ekologicznemu terrorowi plynacemu z Unii -a przeciez dzsiaj powinnismy byc krajem ekologicznym produkujacym tylko produkty rolnicze dla Unii. Myslisz logicznie i naukowo wniosek jest jeden zwiazany czasowo z wprowadzeniem forsowania obcych interesow, ktorym nasze zdrowie jest obojetne -wiadomo sprzedadza rowniez wiecej lekarstw dla ciagle bardziej chorego spoleczenstwa. Prezydent USA wycofal sie z ukladow klimatycznych uznajac je za swiatowe falszerstwo -dlaczego my tolerujemy klimatyczny terror ?
  • ~lepszy lobbing
    (2017-12-30 14:37)
    Francja ma ciekawą ofertę, ale i Szwecja jest bardzo nowoczesna. Głosowałbym na Szwedów
  • ~jj23
    (2017-12-30 13:25)
    Najlepiej ŻAGLOWY! Antek byłby w niebo wzięty! ;)
  • ~Rozbawiony
    (2017-12-30 12:55)
    Zobaczymy te łódki tak jak śmigłowce czy Patrioty.
  • ~MON
    (2017-12-30 14:21)
    Na Bałtyk najlepsze są podwodne drony czyli bezzałogowe platformy wyrzutni rakiet samosterujących!Czas zanurzenia -nieograniczony,bez tlenu,przedziału załogi,grodzi.Niezatapialny To jest XXI wiek ,po co konstrukcje z I wojny światowej.
  • ~Leonard
    (2017-12-30 16:16)
    Antoni bedzie budowal materace dmuchsne typu podwodnego .Niewykrywlne!
  • ~Mistral
    (2017-12-31 10:05)
    Powinniśmy kupić okręty podwodne od Orbana-przyjaciala obecnej władzy i Putina
  • ~kotong
    (2017-12-30 15:48)
    Wydaje sie iz Szwecja to dobry kierunek A26 w wersji VL to z wielu wzgledow najlepsza opcja szczegolnie w kontekscie chwytow ponizej pasa francuzow w przypadku caracli. W przyadku Szwecji bliskosc zaplecza juz istniejaca wspolpraca stoczni solidnosci SAAB patrz czeskie Grippeny i dobre paramatry produktu. Szczegolow nie znamy ale tak z boku wydaje sie iz tym razem umierajaca Szwecja pod ciosami ****** moze nam cos zaoferowac
  • ~mkk
    (2017-12-30 15:59)
    Na poważnie: Kupowanie łódek podwodnych do operacji na stawie zwanym Bałtyk to kolejna chimera Pana Macierewicza Antoniego. Naczytał sie w dzieciństwie "ORP Orzel". Ale świat się zmienił. A potem nowych książek już nie czytał nas zukochany Pan Macierewicz Antoni Hetman Wielki..
  • ~Stary Wiarus
    (2017-12-30 15:57)
    Polska ma wspólny największy Bałtyk ze Szwecją. Więc jaki okręt sam się nasuwa. Chyba, że decyzja Po czyli raz na ludowo. Oczywiście można będzie potem wydzierżawić kulczykowi w ramach serwisu.
  • ~Skuba
    (2017-12-30 13:26)
    Po cholerę nam okręty podwodne na tym jeziorku zwanym Morze Bałtyckie? Będziemy wysadzać komandosów w Kaliningradzie zamiast przespeacerować się tam po bursztyn przez otwarta granicę?

Może zainteresować Cię też: