• Mi-24
  12
  Hokej, Garbus, Krokodyl, latający bewup, latający czołg, diabelski rydwan... To tylko niektóre z nazw, jakimi określa się Mi-24. Ciężki bojowy śmigłowiec zaprojektowano pod koniec lat 60. i do dziś wzbudza ogromne emocje u fanów lotnictwa. Zobacz zdjęcia!
 • M4 Sherman
  4
  M4 Sherman to jeden z amerykańskich czołgów budowanych w trakcie II wojny światowej. Maszyna, której produkcja sięgnęła 49 tys. egzemplarzy, zadebiutowała jesienią 1942 roku w czasie drugiej bitwy pod El-Alamain.
 • Fairey Rotodyne
  2
  Konstruktorzy Fairey Rotodyne nosili się z zamiarem stworzenia maszyny, która łączyłaby w sobie możliwości wiatrakowca (autożyro), śmigłowca i samolotu. W ten sposób powstała hybrydowa konstrukcja, o wyjątkowych możliwościach lądowania w trybie awaryjnym.
 • M61 Vulcan
  10
  Pomysł na wielolufowe, szybkostrzelne działko powstał w XIX wieku, kiedy to Richard Gatling skonstruował kartaczownicę. Działka tego systemu szczególnie upodobała sobie armia Stanów Zjednoczonych. Zobacz zdjęcia!
 • M1 Abrams
  74
  M1 Abrams do dziś stanowi jedną z militarnych wizytówek Stanów Zjednoczonych. Jako podstawowy czołg amerykańskich sił zbrojnych, wyróżniający się parametrami oraz wytrzymałością, uczestniczył we wszystkich ważniejszych operacjach... Zasługuje na miano czołgu wszech czasów?
 • LCAC
  2
  Są w stanie przetransportować ładunek o masie kilkudziesięciu ton rozwijając przy tym prędkość ponad 40 węzłów. Mowa o ogromnych poduszkowcach służących w US Navy od 30 lat. Zobacz galerię!
 • Tu-160
  9
  Ruszy produkcja bombowca strategicznego Tu-160. Takie informacje przekazał minister obrony Rosji, a potwierdził je Władimir Putin. Turboodrzutowy ponaddźwiękowy bombowiec o zmiennej geometrii skrzydeł znowu znajdzie swoje miejsce w lotnictwie Federacji Rosyjskiej. Zobacz zdjęcia!
 • Elefant
  10
  Druga wojna światowa przyniosła ze sobą niespotykany wcześniej typ broni. Mowa o niszczycielach czołgów (niem. "Panzerjäger" - łowca czołgów), które dzięki potężnym armatom miały siać postrach na polu walki. Zobacz galerię!
 • Mi-26T2
  5
  Andriej Szybitow z holdingu Wiertalioty Rossii poinformował, że po latach przygotowań, uruchomiono produkcję nowej wersji Mi-26. Największe seryjnie produkowane śmigłowce na świecie będą oznaczone jako Mi-26T2 i przeznaczono je zarówno dla rosyjskiej armii jak i na eksport. Zobacz zdjęcia!
 • Sikorsky S-97 Raider
  10
  Sikorsky przeprowadził oblot śmigłowca S-97. Maszyna wyposażona w przeciwbieżne wirniki nośne oraz śmigło pchające wzbiła się w powietrze 22 maja. Zobacz zdjęcia!
 • Mi-14PŁ
  2
  Rosjanie wznowią produkcję śmigłowców, które zdaniem Amerykanów mogą być wykorzystywane do przenoszenia broni jądrowej. Mowa o Mi-14PŁ, które poza standardowym uzbrojeniem, są w stanie transportować także głębinowe bomby atomowe. Zobacz galerię!
 • Obiekt 279
  9
  Budowany przez radzieckich konstruktorów wehikuł miał doskonale sprawdzać się w warunkach wojny jądrowej. Nietypowa konstrukcja przeszła do historii jako Obiekt 279... Zobacz zdjęcia!