Jegostrona.plMilitaria

Piątek, 29 maja 2015

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pogoda: Polska Dziś

temp. 12°C

Wypowiedzi: 77
1 2 3 4 ... 8 starsze
 • ~rolnik2015-03-08 22:34

  Popieram i mam nadzieję, że projekt samolotu dojdzie do skutku. Musimy nauczyć się cenić produkt polski.

 • ~Lukaszm2200@wp.pl2015-02-19 15:15

  Polska,nasz rząd powinien bardziej inwestować w swoje produkty mamy dobrą gospodarke powinniśmy dla siebie to trzymać a nie kupować gorszej jakości produkty zagraniczne...;/

 • ~lolek2014-12-11 11:24

  Walić tych , którzy twierdzą , że nie ma sensu !! Projektować i budować własne !! A nie płaszczyć się przed innymi , żeby sprzedali ...

 • ~emkey2014-05-03 21:41

  Samolot bezzałogowy? Fajnie. Rozumiem, że ktoś przewidział, że jakiś kraj dysponuje technologią umożliwiającą przechwycenie takie samolotu i użycie go przeciwko nam?

 • ~jagen2014-03-09 08:34

  Samolot wygląda na trochę przeleżany: mógłby mieć prostszą aerodynamikę, nawet mniejsze stateczniki (w końcu mamy XXI wiek, a na maszynę do walki w EMP też nie wygląda). Ma za dużą sterowność, odsłonięte silniki, nie zaczęty nawet problem z echem radarowym, brak przewidzianego miejsca do ewentualnego późniejszego nowoczesnych układów zwiększających szybkość (plazma wys. częst. - tu nie za szerokie skrzydła), zasięg (elektrostatyka T.T. Browna - tu niewykształcona powierzchni górna i za krótkie śliniki do pozbywania się ujemnych ładunków), mobilność (tu nie ma układów kinetycznych gwałtownie zmieniających geometrię np. Coanda na łamanym łbie podczas podrywu; jak w Concordzie). Ale to wszystko pikuś. Jest przecież tego więcej. Można poprawić albo zrobić odwrotnie.
  Przy dzisiejszej technikach obliczeniowych i powszechności techniki drukowania 3D zrobienie prototypu takiego samolotu to chwila. Z resztą pewien model tak już wydrukowano w 3d łącznie z silnikiem i zrobiono o tym dokument. Prototypy są łatwe.
  Tylko trzeba mieć odpowiednich ludzi i dbać o nich. Może nawet pilnować przy pomocy pięknych kobiet, np. żeby ich Niemcy albo Turcy nie podkupili (np. mnie chcieli, a nawet nie byłem konstruktorem tylko zwykłym geniuszem).
  Może czas na to, żeby MON powołał do życia organizację wprowadzającą prototypy do produkcji - dedykowaną tylko temu celowi. Doświadczenie techniczne i psychologiczne takiej organizacji rosłoby szybko i pozwoliło doskoczyć do poziomu techniki kosmicznej. Nie wiem czy zauważyliście podbój kosmosu dla amerykanów to już passe, a my tam wciąż nie byliśmy. A być tam potrzebujemy.

  A jeśli już jesteśmy w kręgu tradycyjnych technologii lotniczych to chciałbym bardzo zobaczyć polski zmniejszony odpowiednik CV-22 - taki to by sprzedawał się po świecie jak ciepłe bułeczki. ZUS miałby kasę! Mam na to fajny pomysł na który jeszcze nikt nie wpadł. Mówię wam kolejna koncepcja warta fortuny. Kontakt telefoniczny i nie z rana.

 • ~krwiopijcy jako broń2014-03-06 23:32

  jedynie co możecie szybko i tanio produkować to nanoroboty,jak oblezą wroga,zacznie się czochrać,porzuci broń to za darmo zdobędziecie,
  same samoloty nie zajma terenu,a piechota i czołgi nie maja szans

 • ~Radionawigator2014-03-05 00:14

  Polska miedzy wojenna istniała 19 lat a potrafiła wyprodukować przyzwoite samoloty jak na owe czasy jak ŁOŚ I KARAS to niby dlaczego tyle lat po wojnie nasz przemysł nie potrafił by tego dokonać przecież są udane polskie samoloty.

 • ~hubert2014-01-29 10:15

  GROT-2 - jako dron myśliwsko-bombardujący - jest projektem celowym i potrzebnym współczesnej armii. Drony rozpoznania już produkujemy a w różnych ośrodkach projektowo badawczych powstają ciągle nowe modele.

 • ~Adler2014-01-25 09:46

  Wszystko cudownie, ale zrobienie prototypu - to pikuś. Trzeba mieć jeszcze kasę na uruchomienie produkcji.

 • ~PilotF162014-01-20 12:08

  Ha ha ha, śmiać mi się chce jak czytam komentarze tych wszystkich Specjalistów-Ignorantów-Amatorów nie posiadających żadnej wiedzy związanej z przemysłem lotniczym w Polsce, ani ze stanem Polskiego lotnictwa w ogóle. To jest żałosne

1 2 3 4 ... 8 starsze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV