• ~annastasia
  (2012-03-17 23:07)
  ...Sie amerykance przekonali, że mają dobre śmigłowce szturmowe ale durnych pilotów!

  Iraccy bojownicy niszczą AH-64 Apache wykorzystując głupotę amerykanskich żołnierzy.
  Amerykańska armia przekonała się na własnej skórze, jak zgubne mogą być serwisy społecznościowe. „Sweet-focia” wrzucona na Facebooka przez jednego z żołnierzy kosztowała Amerykanów 4 śmigłowce szturmowe AH-64 Apache.

  Najnowsze telefony, tablety i aparaty fotograficzne łączą sfotografowany obraz z danymi związanymi z jego położeniem. Iraccy bojownicy, którzy wbrew pozorom znają się na nowoczesnych technologiach, nie mieli żadnego problemu z rozszyfrowaniem dokładnej lokalizacji nowych helikopterów. Przeprowadzili atak na bazę, w czasie którego zniszczyli 4 śmigłowce warte łącznie 80 mln dolarów.

  Najbardziej lubią se amerykance postrzelać do cywilów, z bezzałogowych samolotów Predator (Drapieżnik)
  z wielozadaniowego Predator MQ-1 lub z Predatora B (MQ-9 Reaper Hunter/Killer) czy Predatora C, czy to rakietami z wyrzutni AGM-114 Hellfire sterowanymi laserowo Hellfire-C, w tym przeciwpancernymi Hellfire II czy porzucać bombkami GBU-12, EGBU-12 oraz ponaddwustukilową GBU-38 JDAM (Joint Direct Attack Munition).

  Strzelają tak jakby grali w jakąś gre komputerową, z tym, że jest to jak mówią, mniej stresujace bo samochód, czołg, chata czy brodaty wieśniak w łapciach jest bezimiennym celem na osi współrzędnych, nie widać krwi, jak mówią wszystko przebiega sterylnie, bezstresowo, są wiele kilometrów od celu, popijają herbatke czy kafkę a akcja jest automatycznie dokumentowana na filmie.

  Amerykanskie koncerny zbrojeniowe jak tylko wyprodukują nowe wyrzutnie czy pociski to zaraz próbują na ludziach i dlatego amerykance biorą udział we wszystkich konfliktach. Po prostu na to jest kasa, za tym idzie wielka kasa.

  Początkowo samoloty bezzałogowe pełniły funkcje zwiadowcze ale prędko uzbrojone zostały w rakiety i bomby.
  Wg amerykanców, w styczniu 2001 roku po raz pierwszy użyli oni podczas testów Predatora pocisk sterowany laserowo Hellfire-C. Ale dopiero w listopadzie 2002 roku media amerykanskie przyznały, że uśmiercono pociskami przeciwczołgowymi (pewnikiem ze zubożonym uranem, jakich używano w Afganistanie, Pakistanie, Bośni, Serbii, Iraku) grupę domniemanych jemeńskich terrorystów jadących samochodem, pewnikiem na dachu samochodu napisali, że należą do Al-Kaidy.

  Amerykance używają samolotów bezzałogowych od 1995 roku (a może wcześniej), w akcjach bojowych
  w Afganistanie, Pakistanie, Bośni, Serbii, Iraku (m.inn. w styczniu 2005 roku) Jemenie i Bóg wie gdzie jeszcze. Amerykance przyznali sie, że 8 lipca 2009 roku rakiety i bomby sterowane odpalone z ich samolotu bezzałogowego zabiły w Pakistanie 25 talibów, kilka dni wcześniej - 14, a było kilkadziesiąt takich wypadków, które zgłosili Afgańczycy a do których Amerykance się nie przyznali; ginęli nieraz wszyscy weselnicy bo operator amerykanski obserwując obraz z kamer Predatora uznał, że brodaty wieśniak w łapciach
  i z kałachem, który wszedł do chaty, to może być Ben -Laden! A w Afganistanie każdy facet ma kałacha bo to jest tam atrybut mężczyzny tak jak broda.

  Tak samo lubią se postrzelać z bezzałogowców do cywilów Żydki, którzy mają ich bez liku a "testują" je głównie nad terytorium Palestyny i innych państw arabskich.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.