"Jedź, ty mój Lewisie Hamiltonie!", czyli BOR na drodze

| Aktualizacja:

Po wypadku premier Beaty Szydło wróciła dyskusja na temat pracy Biura Ochrony Rządu. Czy kolumna z szefową rządu miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe? Kto zawinił? Na te pytania odpowiedź da śledztwo. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda praca oficerów BOR "za kierownicą" i jak trenują swoje umiejętności, które wykorzystują później do ochraniania VIP-ów. W tym przypadku trzeba zajrzeć do książki Michała Majewskiego "Biuro. Ochroniarze władzy. Za kulisami akcji BOR-u".

wróć do artykułu
  • ~Pepe
    (2017-02-17 04:37)
    Prędkość kolumny zależy od ViPa, np Premier Pawlak jeżdził bardzo spokojnie, to samo Prezydent Wałęsa, ale i prędkość 150-200 ja zwykłej drodze niczym dziwnym nie była, wiedzą o tym ci co spotykali kolumny rządowe na swojej drodze
  • ~anarchista
    (2017-02-16 05:06)
    do tramwaji ich wszystkich wsadzcie co wam zalezy.
  • ~Podatnik
    (2017-02-15 23:34)
    To tylko dowód na rozwiązanie BORU. Zamiast stresować się jazdą niech BOR wystrzela VIP ów a potem, wszystkich napotkanych kierowców. Ci kierowcy to *************** . Sami stworzyli sobie takie bajorko w pracy i jeszcze się cieszą jacy są wyszkoleni.
  • ~ruskij hamiltonik
    (2017-02-15 11:36)
    Pod względem sobiepaństwa drogowego rządzących ,,elyt" zaczynamy doganiać Rosję!
  • ~Rozbawiony.
    (2017-02-15 09:31)
    Z lotniska na Krakowskie z policją, zamkniętym ruchem itp w 4 minuty, szybko, ale bez przesady. Trasę podobnej długości, z Natolina, na Grochów (Centralna Biblioteka Wojskowa) potrafiłem zrobić w 9 minut w normalnym ruchu ulicznym wieczorową porą, z zatrzymywaniem się na światłach. I to jakimś starym truchłem, a nie doładowaną limuzyną ;)
  • ~sil
    (2017-02-13 08:45)
    Na podstawie tego artykułu widać, że kierowca p. premier nie miał odpowiednich nawyków. Żeby rozbić się o drzewo wymijając samochód z prędkością 50km/h? Spec jak każdy w "dobrej zmianie"
  • ~lovefool
    (2017-02-13 07:53)
    der dziennik jak zwykle na odpowiednim poziomie propagandowym... btw. szkoda, że kaczor nie jest faktycznie takim dyktatorem jak go przedstawiacie, bo gdybym ja nim był, to zwyczajnie kazał bym służbom powystrzelać obcą agenturę zamocowaną w polskojęzycznych "mediach".
  • ~Piss
    (2017-02-13 04:08)
    Aha,Putinie przyjdź szybciej i "zajmij" sie tymi bandytami z boru, straży granicznej, sejmowej, marszalkowskiej, miejskiej itd itp. Zabierz tych bandytów na wycieczke do lasu w Smoleńsku....
  • ~kierowca
    (2017-02-12 20:10)
    Co tu się chwalić jazdą po lotniskach, jak jeżdżą to widać. Kto przy szybkości 50 km/h zamiast zatrzymać czy wyminąć wali w drzewo na poboczu i to z VIP-em.? Wcześniej byli też tacy co walili w stojące na poboczu samochody ciężarowe ale to ci ochraniali VIP-a,po prostu było za wąsko nie tak jak na lotnisku i się nie zmieścił .
  • ~wojtek
    (2017-02-12 19:48)
    ryba psuje sie od głowy, albo od miejsca gdzie powinna być.
  • ~brunki
    (2017-02-12 19:10)
    ...wleź na krzesło ty mój szogunie....
  • ~max power
    (2017-02-12 19:09)
    Proponuję zmienić Biuro Ochrony Rządu na Narodową Służbą Ochrony im. Lecha K. pod kierownictwem Bartosza M.
  • ~marian
    (2017-02-12 18:59)
    Kolumny z naszą switą jezdziła i jeżdzi przy przyzwoleniu rządzących łamiąc wszelkie przepisy nie tylko ruchu drogowego .U nas do władzy dochodzi chamstwo zero inteligencji brak realnego rozumowania za wszelka cenę przebija w głupocie poprzednią władzę
  • ~krzak
    (2017-02-12 18:32)
    ci rzadowi ciemniacy powinni podrozowac noc mniejszy ruch i niech ci furmani z bor uwazaja na drzewa
  • ~mag
    (2017-02-12 18:26)
    ...ale te szwabskie pismaki judzą....von żule
  • ~Antoni Czekolada
    (2017-02-12 17:56)
    Teraz rządzi wiocha z PiS! Szybka jazda i kaszanka z grilla
  • ~Mazur
    (2017-02-12 17:55)
    Największym problemem wszystkich polskich kierowców, z BORem i Kubicą włącznie, jest to, że nie rozumieją najważniejszej rzeczy, nie chodzi o to, żeby szybko jechać, tylko żeby dojechć!
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2017-02-12 17:47)
    LUDZIE! OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Kiedy wreszcie skończy się ta wojna polsko-polska? Nie nakręcajcie się. Wina leży bezwzględnie po obu stronach. Kierowca który zajechał drogę przez nieuwagę, i ten kierujący borowik, który powiedzmy szczerze SPANIKOWAŁ. I zaraz znaleźli się obrońcy z totalnej opozycji w osobach pseudo obrońców niby to biednego młodzieniaszka, którego należy otulić bo się popłacze. Nakręcacie się wyłącznie w celu politycznym, dajecię sobą manipulować. Wypadki były, są, i będą, tylko szumu jest za dużo bo nakręcany przez media i politykierów..
  • ~a5
    (2017-02-12 17:15)
    Oni są zagrożeniem dla całego narodu.
  • ~Fazi
    (2017-02-12 16:59)
    Założę się, że podobnie było na pokładzie Tu-154

Może zainteresować Cię też: