"Jedź, ty mój Lewisie Hamiltonie!", czyli BOR na drodze

| Aktualizacja:

Po wypadku premier Beaty Szydło wróciła dyskusja na temat pracy Biura Ochrony Rządu. Czy kolumna z szefową rządu miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe? Kto zawinił? Na te pytania odpowiedź da śledztwo. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda praca oficerów BOR "za kierownicą" i jak trenują swoje umiejętności, które wykorzystują później do ochraniania VIP-ów. W tym przypadku trzeba zajrzeć do książki Michała Majewskiego "Biuro. Ochroniarze władzy. Za kulisami akcji BOR-u".

wróć do artykułu
  • ~telewic
    (2017-02-12 13:19)
    Trza się spieszyć - krowy nie wydojone, ******* trza cóś do koryta uwarzyć, raz na tydzień, jak człowiek już wyrwie się z Warszawy....... Czy BOR-owcy pomagają trochę, chociażby **** wyrzucić z chlewa?
  • ~telewic
    (2017-02-12 13:24)
    Redaktorze kochany, czy pojęcie karmienia trzody chlewnej i odchodów z chlewa, tak ranią Twoje subtelne uczucia i estetykę, że należy je wykropkowywać. A może przypominają Ci lata Twojej młodości, o której chcesz zapomnieć!
  • ~POparzony do #ciamajdan
    (2017-02-12 13:28)
    #ciamajdan wie lepiej, przecież sami zorganizowali ZAMACH na Szydło w Oświęcimiu. Czy Joanna Mucha zaśpiewa: Znowu Zamach mi nie wyszedł (lub nie wySZYDŁO?)
  • ~aw
    (2017-02-12 13:30)
    Jedno pytanie. Czy kierowca - ochroniarz, ochroniarz w BOR musi być oficerem? Mnożenie wydatków z kasy państwa. To patologia...
  • ~Michał
    (2017-02-12 13:47)
    To tylko świadczy o fatalnej organizacji administracji i to wszystkich szczebli oraz skrajny brak odpowiedzialności oraz troski o bezpieczeństwo obywateli. Jazda BORu niezgodnie z przepisami ruchu drogowego może być uzasadniona tylko i wyłącznie w wyjątkowych i w pełni uzasadnionych przypadkach. To ze ktoś śpieszy się z jednego zebrania, spotkania na drugie w zupełnie pomniejszych sprawach świadczy tylko o infantyliźmie i zgoła debiliźmie władz a na to nie ma zgody. Policja musi notować, udokumentowywać takie przypadki, kierować do Prokuratury i Sądu, Sejm pozbawiać immunitetu, w tym że wniosek od Sądu mogłyby być odrzucane tylko 70-80% większością głosów, bez możliwości interwencji Prezydeta R.P. i po prostu surowo karać prawdziwych sprawców, nie wyłączając najwyższych władz, Tylko taka postawa może tu coś zdziałać. Ile jeszcze ludzi musi zginąć , zostać kalekami, żeby to zrozumieć. Ponosimy olbrzymie, niepotrzebne koszty społeczne i finansowe pokrywane z kieszeni podatnika tylko z powodu skrajne indolencji takich ludzi.
  • ~Lodsn
    (2017-02-12 13:59)
    Nawiązując do szybkości jadące kolumny z Panią Szydło proponuję zamontować GPS i będzie czarno na białym z jaķą szybkością kolumna jechała
  • ~asas
    (2017-02-12 14:00)
    tylko czekać aż kacyki z bantustanu kogoś zabiją
  • ~Jo
    (2017-02-12 14:03)
    Kiedy Bronisław Komorowski był prezydentem, jego limuzyna zderzyła się w Warszawie z osobowym autem. Podróżujące nim dziecko trafiło do szpitala, a kierująca samochodem kobieta niedługo potem została ukarana przez sąd. Gdzie wtedy byli posłowie Platformy Obywatelskiej, dziś tak chętnie spieszący z pomocą kierowcy, który doprowadził do wypadku kolumny premier Beaty Szydło?
  • ~Matka Kaczyńska,Starachowicka - Zawsze Dziewica
    (2017-02-12 14:05)
    Brocha się spieszyła do chałupy bo trzeba g nój na polu rozrzucić a stary sam rady nie daje...
  • ~mmariusz.am
    (2017-02-12 14:12)
    Sprawa jest jasna,zawinił kierowca rządowej limuzyny a nie chłopiec prowadzący fiacika.Powinien nie odbijać w bok na drzewo tylko zepchnąć gapowicza w bok bez hamowania kilku tonową masą auta.Do zwolnienia z pracy na zieloną trawke-koniec tematu-ament.
  • ~filip44
    (2017-02-12 14:14)
    Kilka lat temu wracałem z Gdańska (lipiec, sobota) ogromny korek w stronę Gdańska a nasz premier D. Tusk pędzi środkiem drogi do domu i nie patrz a jego borowiki tylko spychają wszystkich prawie do rowu bo on pan i władca jedzie do domu.
  • ~Antoni
    (2017-02-12 14:20)
    Trzeba pamiętać kto zaczął tą falę nienawiści i hajtu,zaczeło się to na niespotykaną dotychczas skalę w wyborach prezydenckich Duda i jego Hajterzy zaczeli w internecie wściekłą nagonkę na urzędującego Prezydenta Bronisława Komorowskiego obrażają,pomawiając,rzucająć w stronę Prezydenta epitetm a wtórował temu cały PiS z Brudźińskim na czele oraz cała rozgłośnia Rydzyka.A teraz zamiast zrobić porządek w BOR po bałaganie jaki zrobili po przyjęciu władzy kiedy to zwolnili wszystkich dowódców to oskarżają ludzi którzy mają rację,zakłamani Prokuratorzy którzy osądzili już po 12 godzinach 21 letniego chłopaka.Tak wygląda państwo PiS po 1,5 roku od przejęcia władzy,strach się bać co będzie dalej.
  • ~frajer z totalnej
    (2017-02-12 14:46)
    NOWY PREZYDENCIE NIEMIECKI, CZY TO PRAWDA, ŻE OD POŁOWY ROKU, ABY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH EUROPY BĘDZIECIE ZAPRZĘGAĆ SPRZEDAWCZYKÓW Z KOD, PO I NOWOCZESNEJ DO SPECJALNYCH LEKTYK DLA VIP-ów Z PIS, KTÓRZY BĘDĄ BEZPIECZNIEJ W TEN SPOSÓB PODRÓŻOWAĆ ? CZY TO PRAWDA, ZE PITERA, JULIA Z RESZTĄ I BEZ, BĘDZIE NOSIĆ W LEKTYCE NASZĄ SUPER PREMIER , PANIĄ BEATĘ SZYDŁO ?
  • ~xfgchjiko
    (2017-02-12 14:53)
    Władza nie musi tyle jeździć. Jest internet. Te wariackie jazdy tylko marnowanie czasu i potężne koszty.
  • ~ramonides
    (2017-02-12 15:01)
    to tylko świadczy o tym jaka hołota nami rządziła i rządzi...
  • ~zukerman
    (2017-02-12 15:03)
    nie ma się co dziwić, przy takich szaleńczych jazdach muszą być wypadki
  • ~Macisław Płatow
    (2017-02-12 15:14)
    Ja mogę zarzuci błąd kierowcy z BOR. Bo według przepisów On powinien staranować ,zmiażdżyć samochód Fiata . Bo takie są przepisy ,czyli Vip jest NIETYKALNY. Działają według prawa ,to znów ZAPRZAŃCY-PO robili by rabany ,że morderca ,jak śmiał działać według przepisów.ITD.( Matka Ty się LECZ ).
  • ~rejtan
    (2017-02-12 15:23)
    Ja ****** ljublju kak maju maszinu... Jak to russkie przyslowie, tak i w polsce mamy do czynienie z bardzo duza liczba ludzi z ograniczonym intelektem, ktorzy swoje auto uwazaja nie za normalny srodek lokomocji, jak rower, tylko jak oltarz w kosciele. To czyste polskie realia, daj niewyuczonemu czlowiekowi samochod z 300 psami to ten czlowiek sie podnieca i mysli ze jest "transporterem" z filmu. Do tego dochodzi jeszcze miernie intelektualny spieszacy sie polityk, ktorego ten "transporter" 10 razy zawiozl jak szalony i odbil troche czasu i teraz mysli ten polityk ze jego "transporter" z BORu jest naprawde mistrzem kierownicy a nie szalonym pol-glupkiem - no i mamy wypadek. To mowi duzo o intelekcie naszych wiesciow z PISS. Ubostwo intelektu w PISS jest zagrozeniem dla naszego kraju.
  • ~Torabora
    (2017-02-12 15:46)
    Na San Escobar małpy ochraniać.
  • ~gazeta smoleńska codziennie
    (2017-02-12 16:27)
    "Teraz szef Biura Ochrony Rządu nie może dobierać sam zespołów, które ochraniają najważniejsze osoby w państwie. To politycy dobierają sobie ludzi i więcej do powiedzenia w tej instytucji mają ci, którzy mają dostęp do ucha poszczególnych polityków, czy ministrów niż ci, którzy są w stanie ocenić kompetencje – stwierdził generał Polko".

Może zainteresować Cię też: