"Jedź, ty mój Lewisie Hamiltonie!", czyli BOR na drodze

| Aktualizacja:

Po wypadku premier Beaty Szydło wróciła dyskusja na temat pracy Biura Ochrony Rządu. Czy kolumna z szefową rządu miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe? Kto zawinił? Na te pytania odpowiedź da śledztwo. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda praca oficerów BOR "za kierownicą" i jak trenują swoje umiejętności, które wykorzystują później do ochraniania VIP-ów. W tym przypadku trzeba zajrzeć do książki Michała Majewskiego "Biuro. Ochroniarze władzy. Za kulisami akcji BOR-u".

wróć do artykułu
  • ~rejtan
    (2017-02-12 15:23)
    Ja ****** ljublju kak maju maszinu... Jak to russkie przyslowie, tak i w polsce mamy do czynienie z bardzo duza liczba ludzi z ograniczonym intelektem, ktorzy swoje auto uwazaja nie za normalny srodek lokomocji, jak rower, tylko jak oltarz w kosciele. To czyste polskie realia, daj niewyuczonemu czlowiekowi samochod z 300 psami to ten czlowiek sie podnieca i mysli ze jest "transporterem" z filmu. Do tego dochodzi jeszcze miernie intelektualny spieszacy sie polityk, ktorego ten "transporter" 10 razy zawiozl jak szalony i odbil troche czasu i teraz mysli ten polityk ze jego "transporter" z BORu jest naprawde mistrzem kierownicy a nie szalonym pol-glupkiem - no i mamy wypadek. To mowi duzo o intelekcie naszych wiesciow z PISS. Ubostwo intelektu w PISS jest zagrozeniem dla naszego kraju.
  • ~Antoni
    (2017-02-12 14:20)
    Trzeba pamiętać kto zaczął tą falę nienawiści i hajtu,zaczeło się to na niespotykaną dotychczas skalę w wyborach prezydenckich Duda i jego Hajterzy zaczeli w internecie wściekłą nagonkę na urzędującego Prezydenta Bronisława Komorowskiego obrażają,pomawiając,rzucająć w stronę Prezydenta epitetm a wtórował temu cały PiS z Brudźińskim na czele oraz cała rozgłośnia Rydzyka.A teraz zamiast zrobić porządek w BOR po bałaganie jaki zrobili po przyjęciu władzy kiedy to zwolnili wszystkich dowódców to oskarżają ludzi którzy mają rację,zakłamani Prokuratorzy którzy osądzili już po 12 godzinach 21 letniego chłopaka.Tak wygląda państwo PiS po 1,5 roku od przejęcia władzy,strach się bać co będzie dalej.
  • ~Jo
    (2017-02-12 14:03)
    Kiedy Bronisław Komorowski był prezydentem, jego limuzyna zderzyła się w Warszawie z osobowym autem. Podróżujące nim dziecko trafiło do szpitala, a kierująca samochodem kobieta niedługo potem została ukarana przez sąd. Gdzie wtedy byli posłowie Platformy Obywatelskiej, dziś tak chętnie spieszący z pomocą kierowcy, który doprowadził do wypadku kolumny premier Beaty Szydło?
  • ~Michał
    (2017-02-12 13:47)
    To tylko świadczy o fatalnej organizacji administracji i to wszystkich szczebli oraz skrajny brak odpowiedzialności oraz troski o bezpieczeństwo obywateli. Jazda BORu niezgodnie z przepisami ruchu drogowego może być uzasadniona tylko i wyłącznie w wyjątkowych i w pełni uzasadnionych przypadkach. To ze ktoś śpieszy się z jednego zebrania, spotkania na drugie w zupełnie pomniejszych sprawach świadczy tylko o infantyliźmie i zgoła debiliźmie władz a na to nie ma zgody. Policja musi notować, udokumentowywać takie przypadki, kierować do Prokuratury i Sądu, Sejm pozbawiać immunitetu, w tym że wniosek od Sądu mogłyby być odrzucane tylko 70-80% większością głosów, bez możliwości interwencji Prezydeta R.P. i po prostu surowo karać prawdziwych sprawców, nie wyłączając najwyższych władz, Tylko taka postawa może tu coś zdziałać. Ile jeszcze ludzi musi zginąć , zostać kalekami, żeby to zrozumieć. Ponosimy olbrzymie, niepotrzebne koszty społeczne i finansowe pokrywane z kieszeni podatnika tylko z powodu skrajne indolencji takich ludzi.
  • ~asas
    (2017-02-12 14:00)
    tylko czekać aż kacyki z bantustanu kogoś zabiją
  • ~aw
    (2017-02-12 13:30)
    Jedno pytanie. Czy kierowca - ochroniarz, ochroniarz w BOR musi być oficerem? Mnożenie wydatków z kasy państwa. To patologia...
  • ~telewic
    (2017-02-12 13:19)
    Trza się spieszyć - krowy nie wydojone, ******* trza cóś do koryta uwarzyć, raz na tydzień, jak człowiek już wyrwie się z Warszawy....... Czy BOR-owcy pomagają trochę, chociażby **** wyrzucić z chlewa?
  • ~Torabora
    (2017-02-12 15:46)
    Na San Escobar małpy ochraniać.
  • ~POparzony do #ciamajdan
    (2017-02-12 13:28)
    #ciamajdan wie lepiej, przecież sami zorganizowali ZAMACH na Szydło w Oświęcimiu. Czy Joanna Mucha zaśpiewa: Znowu Zamach mi nie wyszedł (lub nie wySZYDŁO?)
  • ~telewic
    (2017-02-12 13:24)
    Redaktorze kochany, czy pojęcie karmienia trzody chlewnej i odchodów z chlewa, tak ranią Twoje subtelne uczucia i estetykę, że należy je wykropkowywać. A może przypominają Ci lata Twojej młodości, o której chcesz zapomnieć!
  • ~Mazur
    (2017-02-12 17:55)
    Największym problemem wszystkich polskich kierowców, z BORem i Kubicą włącznie, jest to, że nie rozumieją najważniejszej rzeczy, nie chodzi o to, żeby szybko jechać, tylko żeby dojechć!
  • ~Co by tu jeszcze spiep..yć, co by tu spiep..yć !
    (2017-02-12 16:35)
    Jak się chciało mieć "misiewiczów", takie są skutki. W dodatku zakłamana TVPiS, pokazała sytuację w jakiej doszło do wypadku. Otóż wymyślili sobie linię przerywaną, a tam jest podwójna ciągła. Tak się buduje elektorat. Partia Podłości i Szubrawstwa.
  • ~ramonides
    (2017-02-12 15:01)
    to tylko świadczy o tym jaka hołota nami rządziła i rządzi...
  • ~zukerman
    (2017-02-12 15:03)
    nie ma się co dziwić, przy takich szaleńczych jazdach muszą być wypadki
  • ~filip44
    (2017-02-12 14:14)
    Kilka lat temu wracałem z Gdańska (lipiec, sobota) ogromny korek w stronę Gdańska a nasz premier D. Tusk pędzi środkiem drogi do domu i nie patrz a jego borowiki tylko spychają wszystkich prawie do rowu bo on pan i władca jedzie do domu.
  • ~Matka Kaczyńska,Starachowicka - Zawsze Dziewica
    (2017-02-12 14:05)
    Brocha się spieszyła do chałupy bo trzeba g nój na polu rozrzucić a stary sam rady nie daje...
  • ~xfgchjiko
    (2017-02-12 14:53)
    Władza nie musi tyle jeździć. Jest internet. Te wariackie jazdy tylko marnowanie czasu i potężne koszty.
  • ~Lodsn
    (2017-02-12 13:59)
    Nawiązując do szybkości jadące kolumny z Panią Szydło proponuję zamontować GPS i będzie czarno na białym z jaķą szybkością kolumna jechała
  • ~sil
    (2017-02-13 08:45)
    Na podstawie tego artykułu widać, że kierowca p. premier nie miał odpowiednich nawyków. Żeby rozbić się o drzewo wymijając samochód z prędkością 50km/h? Spec jak każdy w "dobrej zmianie"
  • ~mmariusz.am
    (2017-02-12 14:12)
    Sprawa jest jasna,zawinił kierowca rządowej limuzyny a nie chłopiec prowadzący fiacika.Powinien nie odbijać w bok na drzewo tylko zepchnąć gapowicza w bok bez hamowania kilku tonową masą auta.Do zwolnienia z pracy na zieloną trawke-koniec tematu-ament.

Może zainteresować Cię też: