• ~hehehe
    2012-04-19 11:40
    Polski jak CocaCola :D
  • ~Harald
    2012-04-19 12:53
    Augusta to włoska marka, ale Westland to brytyjska, obydwie firmy tworzą konsorcjum. Augusta przez lata produkowała licencyjne Belle, Westland zrobił Lynxa, majszybszy śmigłowiec na świecie.
    Cywilna wersja AR149 czyli AR139 jest bardzo ciekawa. Ale polskiej armii chyba nie jest potrzebny ani ciekawy ani najszybszy śmigłowiec, tylko solidny. A takim wydaje się (i oprócz wydawania się, niewątpliwie jest) Blackhawk. Szkoda tylko, że mimo modernizacji, to jest maszyna poprzedniej generacji, tak samo jak F-16
  • ~Wojtek
    2012-04-19 13:14
    A czy to wogole wzniesie sie w powietrze ???
  • ~POlsza w budowie!
    2012-04-19 14:28
    tak samo polski jak polski jest obecny rząd...
  • ~Jegor
    2012-04-19 11:38
    I tak każą kupić ruskie
  • ~Zenon
    2012-04-19 11:04
    Nowy polski śmigłowiec AW149, podobnie jak nowy polski samochód Opel Astra z Gliwic lub polski samochód Fiat Panda z Tych:-).
  • ~Grochowka
    2012-04-19 10:09
    ' Nowy, polski śmigłowiec AW149' jest równie polski jak Black Hawk. Myśl techniczna pochodzi z zagranicy.
  • ~hugo
    2012-04-19 10:20
    Grochowka chyba masz rację jeżeli nie mylę Augusta to włoska marka
  • ~miki
    2012-04-19 10:36
    Agusta !!! to już lepszy Black Hawk
  • ~Tom Cruise
    2012-04-19 15:13
    No cóż Włosi są wybitnymi żołnierzami i doskonałymi konstruktorami wojskowymi. Wsławili się tym, że jako jedyni na świecie zbudowali czołg z biegiem wstecznym. Cóż uciekanie z pola bitwy to oni mają we krwi.

    A poważniej, sprzęt dla wojska, zwłaszcza taki, który bezpośrednio ratuje życie na polu walki powinien być niezawodny. Black Hawk brał udział we wszystkich amerykańskich działaniach wojennych, czyli sprawdzony w każdych warunkach. A kto słyszał o Auguście? Pewnie Berlusconi woził nimi swoje dupeczki na orgietki...

    Pamiętam z ostatniej chwili cuda techniki włoskie - alfy romeo dla polskiej policji, w których urywają się koła ;)