• Chłopiec przy laptopie
  Dzieci bardzo boją się tzw. hejtu w internecie, czyli nieuzasadnionej krytyki obliczonej na wyśmianie czy upokorzenie, dlatego często rezygnują z aktywności w sieci - mówi PAP Martyna Różycka z zespołu Dyżurnet.pl. Podkreśla, że dzieci nie potrafią sobie radzić z takimi atakami.
 • Dziecko przed laptopem
  Mimo że polskie uczelnie co roku kształcą 30 tys. informatyków, zapotrzebowanie biznesu na specjalistów w tej dziedzinie rośnie dużo szybciej. Dlatego przedstawiciele firm, rządu i uczelni chcą, by już wśród najmłodszych promować umiejętności cyfrowe i zachęcać ich w ten sposób do wyboru tej ścieżki zawodowej. Temu ma służyć także właśnie rozpoczęty Europejski Tydzień Kodowania, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej.
 • Niemowlę
  Pierwsze 1000 dni życia to czas, w którym organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy na działanie szkodliwych czynników, dlatego wymaga specjalnej diety. Zdaniem ekspertów najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest ocenianie produktów pod kątem smaku, zapachu czy wyglądu. Kryteria te nie są wystarczające, aby ocenić, czy pożywienie dla najmłodszych spełnia rygorystyczne normy.
 • Mężczyzna
  Andrologia to nauka, która zajmuje się budową i funkcją męskich narządów płciowych, schorzeniami tych narządów i ich leczeniem, a także oceną zdolności do rozmnażania i jej zaburzeniami. Obejmuje ona dwa przedziały wiekowe, tj. 20-45 lat, a także po 50. roku życia.
 • Eve Hewson
  3
  Bono od ponad trzydziestu lat związany jest z Alison Stewart - kobietą, która urodziła mu czwórkę dzieci. Jednym z nich jest 24-letnia Eve Hewson. Córka legendy rocka zadebiutowała właśnie odważną sesją dla magazynu „GQ”. Zobacz zdjęcia!
 • Chłopiec przy komputerze
  1
  31
  Gry komputerowe mają pozytywny wpływ na inteligencję i zdolności dzieci – podkreślają eksperci od edukacji. Rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, a także wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że mały gracz potrafi wykonywać kilka zadań równocześnie. Z badań wynika, że 72 proc. dzieci w wieku od 3 do 16 lat regularnie gra w gry komputerowe.
 • Dziecko je posiłek
  W wyborze szkoły językowej nie chodzi o to, aby zdecydować się na najdroższą bądź najbardziej rozreklamowaną placówkę, tylko taką, która zagwarantuje skuteczne nauczanie. Przede wszystkim trzeba upewnić się, czy ma ona odpowiedni certyfikat, sprawdzić kwalifikacje nauczycieli, dowiedzieć się, jak długi będzie kurs, ile minut trwa godzina lekcyjna i jak liczna będzie grupa. Duże znaczenie ma również sposób rekrutacji.
 • Małgorzata Tomaszewska-Słomina
  12
  Małgorzata Tomaszewska-Słomina, córka piłkarza Jana Tomaszewskiego i mistrzyni Polski w tenisie stołowym, Katarzyny Calińskiej-Tomaszewskiej, nie poszła w ślady rodziców… Piękna pogodynka realizuje się na antenie Polsatu. Niebawem zobaczymy ją w kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”.
 • Wojciech Mann, Marcin Mann
  11
  Mają bardzo znanych ojców, realizują swoje marzenia, a niektórzy z nich stawiają pierwsze kroki w show biznesie... mimo to niewiele o nich wiemy. Na straży prywatności synów stoją czujni ojcowie... Zobacz galerię!
 • Piotr Woźniak-Starak
  29
  1
  Dzieci polskich bogaczy najczęściej rezygnują ze studiów w Polsce. Korzystając z pozycji rodziców, wybierają drogie, prestiżowe uczelnie za granicą, na których koszt edukacji sięga nawet 100 tys. zł rocznie. Zobacz galerię!
 • Dziecko u dentysty
  19
  Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Od tego, czy będzie dla niego ciekawą przygodą czy raczej udręką, zależy bardzo wiele. Jeśli nie chcemy, by dziecko przez całe życie odczuwało strach na myśl o dentyście, warto odpowiednio przygotować się pierwszego spotkania. Podpowiadamy, jak to zrobić.
 • Ojciec i syn
  Jakie wyzwania stoją przed dzisiejszymi ojcami? W książce „Gdzie ci mężczyźni?” profesor Zimbardo pisze o tym, jak ojcowie mogą uratować świat.
 • Siedziba Komisji Europejskiej

  Europejski mainstream wypycha Polskę z Unii

 • Donald Tusk i Donald Trump

  "Nie jestem pewien, czy zgadzamy się ws. Rosji". Tusk po rozmowie z Trumpem

 • Ministrowie w Sejmie

  Ganili Platformę, a teraz sami korzystają. Zobacz, który minister wziął najwięcej pieniędzy na paliwo do prywatnego auta

Zobacz więcej