Poseł Godson o karach cielesnych: Biorę kapcia i bach w pupę

| Aktualizacja:
X

W ubiegłym roku przekonywał Polaków, aby nie bali się mieć własnych dzieci, teraz poszedł o krok dalej. W wywiadzie dla „Frondy” poseł PO tłumaczy jak wychowuje swoje pociechy i dlaczego popiera stosowanie kar cielesnych.

Jeżeli możesz mieć jeden dziecko, też możesz mieć dwójka. A jeżeli możesz mieć dwójka, też możesz mieć trójka. Ja swoje zrobiłem! Za tę wypowiedź John Godson został uhonorowany nagrodą „Srebrnych Ust 2011”.

Z najnowszego wywiadu dla portalu Fronda.pl dowiadujemy się znacznie więcej o jego ojcostwie. Jak poseł wychowywał tak pokaźne stadko? Srebrne usta Godsona odpowiadają: Dzieci dostawały klapsy i ja się tego nie wstydzę. Na przykład jeśli córka uderzy w twarz brata, biorę kapcia i bach w pupę.

Polityk nie jest za tym, aby bezwzględnie penalizować kary cielesne wobec dzieci. Twierdzi, że przypadki stosowania tego typu metod należy rozważać indywidualnie.

Poseł przyznaje w wywiadzie, że jego rodzicom zdarzało się stosować kary znacznie surowsze. Tłumaczy to różnicami kulturowymi oraz tym, że po prostu mu się należało. Na przykład za drobną kradzież mama sypała mi chili do oczu. Kiedy byłem mały, zachowywałem się nieco łobuzersko. Byłem takim małym chuliganem, więc nawet te kary nie zawsze na mnie działały – przyznaje poseł.

Mimo to, jest wdzięczny rodzicom, że nie byli obojętni na jego wybryki i okazywali mu miłość, nawet jeśli robili to dość boleśnie karząc. 

Polska jest krajem katolickim, szkoda, że nie czytamy częściej Pisma Świętego. W Starym Testamencie jest napisane, że jeżeli kochamy swoje dziecko, to nie będziemy mu żałować rózgi. To jest element miłości względem dziecka – przypomina Godson.

   

Udostępnij na Facebooku
Źródło: fronda.pl
    Powered by ContentStream
    • ~gfg
      2012-06-16 06:00
      rzucilbym se bananem.
    • ~dzidzia
      2012-06-16 08:36
      Już widzę te komentarze, gdyby autorem tych wypowiedzi był pisowiec!
    • ~motek
      2012-06-16 10:18
      Do tej pory go lubiłem, teraz ma u mnie przerąbane.
      Idiota!
    • ~sak
      2012-06-15 18:04
      Godson kradl? Ach, to dlatego trafil do odpowiedniej partii, tam chetnie takich przyjmuja.
    • ~Mirkol
      2012-06-15 17:55
      Jako polityk powinien byc wzorem dla innych. Ma byc wzorem kara cilesna?
      To jest powrot do pierwotnych metod; czy wie nawet ile ofiar na swiece
      do dzisiaj jest? Ofiar, ktore jako dzieci przez takich oto ojcow lub moralnych
      apostolow bite byly. Kazde dziecko jest czlowiekiem i ma byc tak traktowane
      i szanowane. W internatach, domach dziecka i takze w koscielnych budynkach
      jest tysiace ofiar, ktore samobojstwo popelnily alb poprostu psychicznie
      zalamani sa . Ja widzialem doroslych ludzi, ktorzy po trzydziestu latach
      znalezli odwage o tym jak i martetowano , ten poltyk obojetnie jaki kolor
      skory ma, powinien natychmiast zwolniony byc. Kim on jest, ze dyktuje innym
      jak oni swoje dzieci wychowywac maja? Haniebne i prymitywne zachowanie,
      ten polityk jest wstydem dla Polski. Jakim prawem on przemoc i znecanie sie
      nad dziecmi przez prase i tv glosic moze? Gdzie sa instytucje prawne i
      gdzie sa prawne konsenkwencje dla takiego typu czlowieka? W jakiej epoce
      on jeszcze zyje? Jak jego dzieci dorosle beda to zobaczy dopiero jakim
      wrakiem on jest i ze swoich dzieci wraki zrobil. Nie ma nikogo tutaj kto
      przeciwko przemocy jest???
    • ~róbta co chceta
      2012-06-15 17:37
      no, a teraz jak już jest duży to w państwie Tuska
      może kraść i nawet w dupę nie dostanie !
      On z PO jemu wszystko wolno !
    • ~mikki
      2012-06-15 17:48
      Poziom pełowca.
      Żenada
    • ~Wanda z Warszawy
      2012-06-15 17:49
      Wyszedl z nedzy i przyjechal do Polski a durne PO zrobilo z niego gwiazdora.,bo to tak jest obecnie" poprawnie" w POwskiej partii.
    • ~Polon
      2012-06-16 10:34
      I ma racje facet.

      Danie klapsa dziecku to nieraz najlepsze rozwiazanie.

      Niech sie politycy nie wtracaja w wychowywanie dzieci.

      Oczywiscie debilnych rodzicow- katow nalezy tepic.
    • ~szaman
      2012-06-16 14:36
      Srebrne usta Godsona odpowiadają: Dzieci dostawały klapsy i ja się tego nie wstydzę. Na przykład jeśli córka uderzy w twarz brata, biorę kapcia i bach w pupę.Ale jeśli syn uderzy w twarz mamuśkę, to będzie jej wina, bo nigdy od niej w gębę nie dostał. I ja wtedy jeszcze poprawię. Zanurzę jej palec w soli i odgryzę. Moim rodzicom zdarzało się stosować kary znacznie surowsze.
      To kwestia różnic kulturowych. Na przykład za drobną kradzież mama zjadła kiedyś mojego młodszego brata. Był takim małym chuliganem,więc stwierdziła, że inne kary nie będą na niego działały.