• Katarzyna Lubnauer
  Tabela alimentacyjna z informacją o zarobkach rodziców, a także o kosztach utrzymania dziecka - to jeden z pomysłów popartych przez Nowoczesną, który ma usprawnić system alimentacyjny. Kolejny to wprowadzenie Rejestru Uporczywych Dłużników Alimentacyjnych.
 • Pieniądze
  Ponad 2 mln Polaków nie reguluje terminowo zobowiązań kredytowych oraz pozakredytowych. Łączna kwota zaległych zobowiązań wyniosła w marcu 2016 r. 44.65 mld zł. Wzrosła ona od grudnia 2015 r. o 1,89 mld zł (44 proc.) – pisze "Puls Biznesu".
 • Eva Minge, Amber Heard i Johnny Depp
  Od kilku dni amerykańskie media żyją skandalem wokół rozwodu Johnny'ego Deppa. Żona aktora, Amber Heard walczy o 200 mln złotych z jego majątku i zarzuca mężowi, że znęcał się nad nią fizycznie. Aferę skomentowała Eva Minge, która nie daje wiary relacjom kobiety.
 • Manifestacja KOD i opozycji
  Ile osób wzięło udział w manifestacji KOD i opozycji w Warszawie? Odniósł się do tego Mateusz Kijowski. "Jedni mówią, że mikrobiolodzy metodami do liczenia bakterii policzyli, że 214 tys." - powiedział lider KOD. Skomentował również m.in. hasła, które pojawiały się wśród uczestników, a także ujawnił, jaką kwotę Komitet zebrał do puszek podczas marszu
 • Banknoty 50 złotych
  Dłużnicy alimentacyjni w Polsce są winni swoim dzieciom 9,7 miliarda złotych, a w bazie danych Krajowego Rejestru Długów znajduje się już ponad 300 tysięcy rodziców, którzy nie płacą na swoje dzieci. Średnie zadłużenie przekracza 32 tysiące złotych. Rekordzista zalega swoim dzieciom na kwotę ponad pół miliona złotych.
 • Złoty
  Pieniądze otrzymywane w ramach programu 500+ nie będą mieć wpływu na wysokość zasądzanych alimentów. Takie jest założenie prezydenckiego projektu ustawy nowelizującej kodeks rodzinny i wychowawczy, który w piątek wpłynął do Sejmu. Z podobną inicjatywą – zakładającą zmianę art. 135 k.r.o. - wyszedł również resort sprawiedliwości. Powyższe działania to pokłosie tekstu DGP z ubr. tygodnia, w którym opisaliśmy wyrok sądu rejonowego w Ropczycach.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Wyraźne wskazanie, że świadczenie wychowawcze nie wpływa na zakres obowiązku alimentacyjnego - to cel prezydenckiego projektu noweli Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który wpłynął do Sejmu. Proponowane zmiany odnoszą się do rządowego programu "Rodzina 500 plus".
 • Stuzłotowe banknoty
  Świadczenie z programu 500 plus nie powinno wpływać na wysokość alimentów - podkreśla wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Gdyby okazało się, że jest inaczej, resort nie wyklucza zmian w ustawie, by wyraźnie wskazać, że nie może to być przesłanką do obniżania alimentów.
 • Banknoty 50 złotych
  PRAWO RODZINNE Od maja sądowe statystyki wzbogacą się o nową rubrykę. Sądy będą raportować resortowi sprawiedliwości o sprawach, w których ojcowie wnoszą o obniżenie alimentów w związku z wejściem w życie programu 500+
 • Sąd
  Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili. Jest pierwszy wyrok, w którym rządowe pieniądze stały się jednym z powodów, by odmówić matce wyższego świadczenia