• Łosoś
  Co wspólnego może mieć człowiek z rybą? Wydaje się że niewiele. Nie tylko na pierwszy, ale nawet na drugi i trzeci rzut oka różnimy się przecież niemal w każdym elemencie. Ale okazuje się, że właśnie rybom możemy zawdzięczać skuteczne powstrzymanie oznak upływającego czasu!
 • Zdrowe tłuszcze
  Niemal wszyscy wiemy, jak dużą rolę w sporcie, także tym amatorskim, odgrywa dieta. Co ciekawe jednak, w powszechnym przekonaniu umiejętny dobór produktów spożywczych wpływa jedynie na naszą formę podczas treningu. Jak się zaś okazuje, w praktyce odpowiedni jadłospis może także ułatwić powrót do zdrowia np. po kontuzji stawu.
 • Kobieta trzymająca plasterki cytryny
  Gładka i jędrna skóra, wytrzymałe ścięgna, mocne chrząstki i więzadła – za te wszystkie czynniki odpowiada kolagen, białko wytwarzane przez komórki tkanki łącznej. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu staje się coraz mniej efektywna, co objawia się m.in. zmarszczkami oraz problemami ze strony stawów. Naukowcy sugerują jednak, że proces ten można znacznie spowolnić. Badania wykazały, że witamina C może zwiększyć produkcję kolagenu nawet ośmiokrotnie.
 • Kobieta przed lustrem
  Kolagen nieprzypadkowo nazywany jest białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna, utrzymuje w dobrej kondycji stawy, przyspiesza gojenie się ran. Lekarze zalecają więc, by ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety.
 • Mężczyzna
  Kolagen nieprzypadkowo nazywany jest białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna, utrzymuje w dobrej kondycji stawy, przyspiesza gojenie się ran. Lekarze zalecają więc, by ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety.
 • Kontuzja
  Myślisz, że kontuzje dotykają tylko zagorzałych sportowców? Niestety, są na nie narażone także osoby, które uprawiają sport amatorsko, a nawet te, które unikają aktywności fizycznej. Dziś jednak z urazami łatwiej jest sobie poradzić, bo z nowoczesnych, małoinwazyjnych metod leczenia, które jeszcze jakiś czas temu były dostępne tylko dla zawodowców, może skorzystać już praktycznie każdy.
 • Ładna skóra
  Szybko! W biegu dzieci, pies, mąż albo zupełnie nie? A może inaczej? Bieganie przed śniadaniem, kawa po drodze do biura, zumba wieczorem z koleżankami? Jesteś aktywna albo aktywnie zajęta. Nie masz czasu zastanawiać się skąd się wzięły zmarszczki. Przy wchodzeniu po schodach słyszysz dziwne chrupanie i orientujesz się, że to twoje kolano? Martwisz się, że twoja skóra wygląda na starszą niż byś chciała? Zabiegi spa nie zawsze są dla wszystkich, trzeba na to czasu i pieniędzy. Jak zadbać o siebie i nie zwariować organizując czas, jednocześnie nie bankrutując, a mając poczucie, że coś się z tym robi skutecznie?
 • Mężczyzna
  Badania internautów przeprowadzone przez IIBR (grupa GEMIUS) na zlecenie firmy Voda Naturalna pokazały, że mężczyźni zdają sobie sprawę z czynników, które oprócz „zegara biologicznego” wpływają na starzenie się skóry. Często nie wiedzą jednak, jak mogą skutecznie wpływać na zachowanie młodości na dłużej. Mają na przykład dość małą wiedzę o kolagenie, nazywanym przez płeć „piękniejszą” eliksirem młodości.
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Z wiekiem wytwarzanie kolagenu przez skórę zwalnia – jest to uwarunkowane hormonalnie. W produkcję tego białka zaangażowane są między innymi hormony tarczycy, hormony wzrostu i insulina. Począwszy od 25 roku życia skóra traci co roku 1 procent kolagenu. Po 60. roku życia produkcja białka ustaje prawie całkowicie. Cierpią na tym te narządy, które zawierają najwięcej kolagenu, czyli skóra, stawy, oczy i kości.
 • Mężczyzna
  Z wiekiem wytwarzanie kolagenu przez skórę zwalnia – jest to uwarunkowane hormonalnie. W produkcję tego białka zaangażowane są między innymi hormony tarczycy, hormony wzrostu i insulina. Począwszy od 25. roku życia skóra traci co roku 1 proc. kolagenu. Po 60. roku życia produkcja białka ustaje prawie całkowicie, na czym cierpią te narządy, które zawierają najwięcej kolagenu, czyli skóra, stawy, oczy i kości.