• Andrzej Szczerski Fot. Paweł Ulatowski
  "Jesteśmy tacy sami jak inne narody, ale częściej o swoich wadach rozprawiamy. O tym, że Polacy są skłóceni, że nie potrafią się dogadać, najgłośniej mówili właśnie zaborcy. "Nierządem Polska stoi" – przekonywali, tłumacząc, że trzeba to było uporządkować. Tymczasem my to dziś powtarzamy, zadręczając się" - mówi Andrzej Szczerski, historyk sztuki, kurator wystawy #dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 • Janusz Lewandowski
  Janusz Lewandowski, deputowany do Parlamentu Europejskiego w rozmowie z DGP komentuje ostatnie wydarzenia polityczne, w tym także sposób myślenia Jarosława Kaczyńskiego.
 • uchodźcy
  Czego najbardziej się boimy? Z sondażu przeprowadzonego w 2017 r. przez amerykański PEW Research Center wynika, że nie stanu globalnej gospodarki – tylko 25 proc. z nas wyraża obawy z tego powodu.
 • przemoc
  Jugendamty, czyli urzędy ds. młodzieży, nie respektują praw rodziców, rozbijają rodziny i dyskryminują ojców, a działają jak mafia – w niemieckich mediach dominują te same opinie o działalności tych urzędów co w Polsce.
 • Coaching
  Świat cierpi na deficyt autorytetów? Możliwe, ale rynek nie znosi próżni. Miejsce po autorytetach wypełnił "coachami”. I nie trzeba nad tym załamywać rąk.
 • Mapa świata
  Coraz częściej dzieją się rzeczy, których nie da się przewidzieć, a nabyte wcześniej doświadczenie nie przygotowuje do tego, co ma nastąpić.
 • Psychoterapia
  Choć jestem zagorzałym zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę, to notorycznie w ten dzień robię zakupy. Na początku każdego tygodnia jestem pewny, że tym razem nie złamię danej sobie obietnicy, niestety moja nadzieja rozwiewa się w piątek oraz sobotę, gdy nie udaje mi się wygospodarować czasu na sprawunki. I zawsze kończy się tak, że w niedzielę odwiedzam pobliski sklep.
 • Mateusz Morawiecki
  Po wymianie ministrów Jarosław Kaczyński ma większą swobodę politycznych działań. Może spróbować zwiększyć sukces PiS, już teraz decydując się na przedterminowe wybory
 • Donald Trump
  Kto słabo czyta? Kto tak boi się otrucia, że wciąż je żarcie z McDonalda? Kto godzinami narzeka znajomym przez telefon, że świat jest niemiły, gapiąc się przy tym w trzy telewizory? Kto ma zwykle taką opinię jak ostatnia osoba, z którą rozmawiał? O kim prawie wszyscy współpracownicy mówią, że jest „jak dziecko”, a koledzy, wznosząc oczy do góry, wzdychają „Co za idiota”? Kto dostał pracę, a wcale jej nie chciał? No kto?
 • Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński
  Problem z szefem MON Antonim Macierewiczem polega na tym, że za mało zajmował się obroną narodową.