• mieszkanie
  Wszystkie wiarygodne źródła danych wskazują na wzrost cen polskich mieszkań. Ten wzrostowy trend można określić jako długotrwały, ponieważ rozpoczął się w 2013 roku.
 • Budowa osiedla
  Polacy kupili w drugim kwartale 2018 r. mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej, a w statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów. Wprawdzie w ujęciu rocznym dynamicznie rosną zarówno liczba oddanych mieszkań, jak i rozpoczętych budów, ale dynamika wzrostu liczby pozwoleń na budowę wyraźnie spadła.
 • Dom
  Program Mieszkanie Plus w trzecim już roku trwania swojej misji wciąż pozostaje w eksperymentalnej fazie prób i błędów, niestety jak dotąd bez faktycznych i realnych efektów. Czy dość kontrowersyjny i na pozór egzotyczny pomysł rozwijania w jego ramach mieszkalnego budownictwa drewnianego okaże się pierwszym krokiem w ramach rządowej inicjatywy, który przyniesie jakikolwiek namacalny rezultat?
 • Logo Orlenu
  Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen nie zgodziło się we wtorek na zwiększenie wynagrodzenia prezesa i pozostałych członków zarządu spółki.
 • Randka
  Prokuratura w Piasecznie skierowała w poniedziałek do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Konrada K. Podejrzewa 29-latka o oszukanie kobiet w całym kraju. Miał je w sobie rozkochiwać, a potem prosić o pożyczki, których nie zwracał. W sumie chodzi o ponad 1,8 mln zł.
 • Program Rodzina 500 Plus
  Z programu "Rodzina 500 plus" od dwóch lat korzystają comiesięcznie miliony polskich rodzin. Niestety, program nie uwzględnia stale rosnących cen, przez co wartość świadczenia zmalała już o ponad jedną piątą - zauważa "Super Express".
 • mieszkanie
  Nie każdy chce kupować nieruchomość współpracując z agencją nieruchomości. Może to wynikać z różnych powodów – być może spotkał się wcześniej z niekompetencją ze strony pośrednika i uznał, że sam zrobi to lepiej, a może nie chce po prostu płacić dodatkowej prowizji. Niezależnie od przyczyny, jedno jest pewne - zakup nieruchomości bez dodatkowego wsparcia ekspertów jest ryzykowne, zwłaszcza dla kogoś, kto znawcą tematu nie jest.
 • leki, lekarz, recepta
  Choć spotkanie z przedstawicielami firmy farmaceutycznej kończy się w nie najlepszej atmosferze, to PR-owiec koncernu chce wręczyć "drobny upominek". To przenośny komputer. 
 • praca
  Pomimo malejącej skłonności do emigracji zarobkowej, nadal niemal 12 proc. Polaków myśli o podjęciu zagranicznej pracy. Głównym powodem są wyższe wynagrodzenia, które potrafią sięgać nawet 3-krotności płac na rodzimym rynku pracy. Widać to choćby po ofertach z Niemiec czy Francji, gdzie stawki dla magazynierów zaczynają się od 9,5 euro brutto za godzinę, a potrafią sięgać 12 euro w zależności od długości zatrudnienia.
 • Budowa
  Wyniki budowy gminnych mieszkań już od dłuższego czasu nie dają nadziei na szybką likwidację deficytu wynoszącego około 160 000 takich lokali. W tym kontekście trzeba wspomnieć, że od stycznia do grudnia 2017 r. polskie samorządy ukończyły 1715 mieszkań. Analogiczny wynik dotyczący wszystkich deweloperów (zarówno przedsiębiorców jak i spółek), przekroczył 105 000 mieszkań w 2017 r. Mimo tej dysproporcji, warto dokładniej przyjrzeć się aktywności inwestycyjnej poszczególnych miast.