• Donald Trump i Władimir Putin
  Brytyjski dziennik "Financial Times" w ostrych słowach krytykował w komentarzu redakcyjnym zachowanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na konferencji prasowej z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, oskarżając go o zdradę interesu narodowego USA.
 • Donald Trump i Władimir Putin
  Jeśli ktoś chce wejść w rosyjską logikę kryminalno-wywiadowczą, hotel w Nowym Jorku i rola w emitowanym co święta filmie "Kevin sam w domu" nie wystarczą. Potrząsanie za rękę Macrona, ustawianie Trudeau czy pohukiwanie na Merkel to również za mało, by skutecznie bić się z politykiem wychowanym na szansonie i w duchu szacunku dla autorytetów kryminalnych takich jak Wiaczesław Iwankow vel "Japończik" czy Sasza Siewier.
 • Donald Trump i Władimir Putin
  Media w USA krytykują we wtorek wystąpienie Donalda Trumpa na wspólnej konferencji z rosyjskim przywódcą; prezydent zmawiał się otwarcie z Władimirem Putinem - napisał "Washington Post". Konferencja Trumpa "była osobistą i narodową kompromitacją" - ocenił "WSJ".
 • Arnold Schwarzenegger
  Były gwiazdor filmów akcji i były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".
 • Kobieta zakuta w kajdanki
  Mieszkająca w Waszyngtonie Rosjanka została aresztowana pod zarzutem działalności agenturalnej na rzecz Rosji poprzez nawiązywanie kontaktów z obywatelami USA i infiltrowanie ugrupowań politycznych - podało w poniedziałek ministerstwo sprawiedliwości USA.
 • Donald Trump i Władimir Putin
  Gaz, stan relacji USA-Rosja, konflikt na Ukrainie oraz kwestia domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA znalazły się wśród tematów, które prezydenci obu krajów, Donald Trump i Władimir Putin, poruszyli w poniedziałek podczas rozmów w Helsinkach.
 • Katastrofa smoleńska
  Odmowa przez Rosję zgody na rekonstrukcję wraku Tu-154M ma wszelkie cechy utrudniania śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej - przekazała w poniedziałek rzeczniczka podkomisji Marta Palonek. Przypomniała, że rekonstrukcję zaleca Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
 • T-shirt z Trumpem i Putinem
  Spotkanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem, Donaldem Trumpem, będzie dla niego okazją, by nakłonić Waszyngton do ustępstw. Helsinki pozwalają Rosjanom zastosować ich ulubione podejście pakietowe, gdy do łatwiejszych do uzyskania warunków dołącza się trudniejsze dotyczące np. innych części świata.
 • Donald Trump i Władimir Putin
  Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Rosją już dawno nie były w tak złym stanie. To sprawia, że obie strony mają ze sobą o czym rozmawiać. Odkładając na chwilę na bok obawy, że Trump będzie się po spotkaniu cieplej wypowiadał na temat Putina niż sojuszników z NATO zobaczmy, jakie są najbardziej palące kwestie, o których porozmawiają głowy obu państw.
 • Aktywistki z Pussy Riot przerwały finał mundialu w Rosji. To Putinowi na pewno się nie spodobało
  Władimir Putin na żywo z trybun moskiewskiego stadionu Łużniki oglądał mecz Francja - Chorwacja. Głowie Rosyjskiego państwa na pewno nie przypadł do gustu incydent z drugiej połowy spotkania. Na murawę wbiegły aktywistki z grupy Pussy Riot i przerwały finał mistrzostw świata.