• Donald Tusk
  Do komisji śledczej wpłynęło pismo z prośbą, by przesłuchanie b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska odbyło się 2 października; komisja przychyli się do tej prośby - powiedziała w piątek PAP przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).
 • Andrzej Duda
  W przeciwieństwie do rządu i prezesa PiS, Andrzej Duda nie prowadzi polityki antyniemieckiej czy antyfrancuskiej. Dba też o zachowanie pozorów w relacjach z instytucjami unijnymi, włącznie z Radą Europejską, na czele której stoi Donald Tusk
 • Katarzyna Lubnauer
  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mógłby być kandydatem na prezydenta bardzo szerokiego obozu - uważa szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zdaniem wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka Tusk jest najlepszym kandydatem na prezydenta w 2020 r., z dużymi szansami na zwycięstwo.
 • Bartosz Kownacki, Stanisław Piotrowicz
  "Ważni politycy dzisiejszej opozycji najczęściej próbują bagatelizować komisję, zasłaniają się niepamięcią i nie jesteśmy w stanie przez to wiele się dowiedzieć. Mam nadzieję, że Donald Tusk nie będzie się wygłupiał podczas przesłuchania. Chciałbym, aby z nami współpracował, bo nie jest podejrzanym, tylko świadkiem" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl Bartosz Kownacki, który w komisji ds. Amber Gold zastąpił Stanisława Piętę.
 • Pałac Prezydencki
  Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę aż 32 proc. badanych opowiedziałoby się za następną kadencją dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy; 21 proc. respondentów głosowałoby na byłego premiera Donalda Tuska - wynika sondażu Pollster na zlecenie "Super Expressu".
 • Andrzej Duda i Donald Tusk
  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.
 • Małgorzata Wassermann
  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.
 • Donald Tusk
  Polacy zasługują na niezależne sądownictwo. Ten, kto atakuje lub chce podważyć niezależne sądownictwo w Polsce, szkodzi Polakom – powiedział dziennikarzom w Parlamencie Europejskim w Strasburgu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Jean-Claude Juncker i Donald Tusk
  Planowany na niedzielę miniszczyt UE ws. migracji to kolejne pole starcia między sekretarzem generalnym KE Martinem Selmayrem, bliskim współpracownikiem szefa KE Jean-Claude’a Junckera, a Piotrem Serafinem, szefem gabinetu Donalda Tuska – pisze "Politico".
 • Andrzej Duda i Donald Tusk
  Super Express podaje wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, z którego wynika, że jeśli Donald Tusk zmierzy się w wyborach z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, wygra obecny prezydent.