• Dron
  Drony to coraz powszechniejszy widok na naszym niebie. Jaka czeka je przyszłość? O tym rozmawiamy z Kacprem Budnikiem z firmy BZB UAS, która zajmuje się budową bezzałogowych systemów latających.
 • Netflix
  Ponad 60% subskrybentów Netflix, używa aplikacji mobilnej przynajmniej raz w miesiącu. Wraz z rozpoczęciem wakacji i sezonu urlopowego, Netflix wprowadza nową, wygodną funkcję, która pozwoli cieszyć się ulubionymi treściami nie tylko we własnym salonie, ale także w trasie – a wszystko to bez dodatkowych kosztów i utraty pakietu danych.
 • Dzieci podróżujące pociągiem
  Nawet co trzecia rezerwacja nad morzem i co czwarta w górach jest odwoływana przez zmiany pogody - wynika z raportu portalu Nocleg.pl. Tymczasem synoptycy przewidują kolejne gwałtowne załamanie aury. Znów stracą hotelarze, ale też sami turyści, którzy pomimo wpłaconych zaliczek zrezygnują z wyjazdu.
 • Wakacje z telefonem
  160-170 zł - o tyle będą w tym roku tańsze wakacje, pokazują prognozy. Jaka jest teraz najtańsza oferta na zagraniczny wyjazd? Wcześniej bywało już tak tanio?
 • Paulina Krupińska, Sebastian Karpiel-Bułecka
  Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka zabrali swoje pociechy na wakacyjny wyjazd do ciepłych krajów. i choć szybko przekonali się, że urlop z dziećmi to niekoniecznie wypoczynek,, oboje byli zachwyceni rodzinnym czasem.
 • Apartament nad morzem
  Niecałe 1 900 zł za wakacyjny apartament i 2 800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem – wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. – W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków – twierdzą hotelarze.
 • Rowerzysta
  Malownicze wybrzeże, bardziej wymagające kondycyjnie góry, urokliwe Pojezierze Mazurskie czy leśne dukty wśród kapliczek i świątyń. Polska oferuje wielbicielom dwóch kółek wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania z co najmniej przyzwoitą infrastrukturą rowerową.
 • Czechy Praga zabytki
  Większość zagranicznych turystów za cel pierwszej wyprawy do Czech stawia sobie Pragę. Słusznie, bo miasto to piękne i bardzo ważne dla tradycji, historii i kultury. Ale błędem będzie poprzestanie tylko na tym. Warto wsiąść w auto lub pociąg i poznać uroki innych pięknych miast i miasteczek.
 • Rodzinne wakacje
  Nadeszły długo wyczekiwane wakacje. Jest to okres ukochany przez dzieci i młodzież. Oczywiście rodzice również mają nadzieję na chwilę oddechu, ale zanim ona nastąpi, czeka ich najtrudniejsza decyzja: jak zorganizować wakacje?
 • Szczepienie przed wakacjami
  Okres wakacyjny to tradycyjnie czas wzmożonych wyjazdów na urlop. Co roku rośnie liczba turystów z naszego kraju, którzy za cel swoich wojaży obierają zagraniczne kurorty lub decydują się na przygodę życia w odległych, tropikalnych zakamarkach świata. Jednak, jak przestrzegają specjaliści, wcale nie trzeba jechać do Tajlandii, Meksyku czy do innych równie egzotycznych miejsc, aby przywieźć ze sobą oprócz wakacyjnych wspomnień, również niestety niezbyt miłą pamiątkę w postaci chorób tropikalnych, które mogą prowadzić do wielu trudnych w leczeniu powikłań, a nawet śmierci.