• Swietłana Fiodorowa
  Piękna Rosjanka nie musi czekać na rycerza na białym koniu. Swietłana Fiodorowa... sama zakłada ciężką zbroję i - jako kapitan reprezentacji Rosji - święci triumfy w walkach rycerskich.
 • Starcia w Strefie Gazy
  Do egipskich szpitali dotarły w piątek i sobotę pierwsze karetki z Palestyńczykami rannymi w Strefie Gazy wskutek izraelskiego ostrzału w czasie demonstracji organizowanych przez Hamas przy granicy Izraela - poinformowała palestyńska ambasada w Kairze.
 • Maciej Kawulski
  Ktoś może się śmiać, że walki typu Oświeciński kontra "Popek" to cyrk, ale właśnie takie freak fight napędzają sprzedaż gali i popularność KSW. Oczywiście poza pojedynkami z udziałem Khalidova czy Pudzianowskiego. Zawodnicy dostawali już ponad milion złotych za walkę - mówi Maciej Kawulski, jeden z właścicieli federacji KSW. W rozmowie z dziennik.pl mówi o tym, dlaczego porównanie do disco polo nie jest dla niego obelgą, ile podwórkowych walk stoczył i czy chciałby, by jego syn walczył w klatce.
 • Uzbrojeni mężczyźni w Doniecku
  Dowództwo armii Ukrainy w Kijowie oświadczyło we wtorek, że w zajętym przez prorosyjskich separatystów Donbasie na wschodzie kraju pojawiła się grupa najemników z Serbii pod dowództwem Dejana Bericia, pseudonim "Deki".
 • Powstanie Warszawskie
  63 dni ciężkich walk - nadziei, wiary, cierpienia, śmierci. Oto kalendarium Powstania Warszawskiego od jego wybuchu aż do kapitulacji.
 • Ukraiński żołnierz
  Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a co najmniej ośmiu zostało rannych w wyniku ciężkich walk w okolicach miejscowości Wodiane, na północny wschód od Mariupola, nad Morzem Azowskim – podał w poniedziałek sztab armii w Kijowie.
 • Donieck
  Specjalna Misja Monitoringowa OBWE zaapelowała w piątek o wstrzymanie walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy i oświadczyła, że ostrzeliwana jest nie tylko Awdijiwka, ale także centrum Doniecka.
 • Prorosyjscy separatyści z Doniecka
  Dwóch kolejnych żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło w trwających od dwóch dni ciężkich walkach z prorosyjskimi separatystami w strefie przemysłowej miasta Awdijiwka na północ od Doniecka – poinformował w poniedziałek przedstawiciel armii.
 • Flaga Iraku
  Irackie siły wkroczyły w poniedziałek do Al-Karamy, dzielnicy opanowanego przez Państwo Islamskie (IS) Mosulu, na północy Iraku. Jest to pierwsza dzielnica, do której weszły irackie wojska od czasu rozpoczęcia ofensywy na to miasto przed dwoma tygodniami.
 • Więzienie i więźniowie
  Łącznie 17 więźniów zginęło w walce rywalizujących ze sobą gangów w więzieniu w Porto Velho, stolicy brazylijskiego stanu Rondonia, i w zakładzie karnym w mieście Boa Vista w stanie Roraima - podała w poniedziałek brazylijska policja.